Czy warto wykonywać makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi w ostatnim czasie zyskał na popularności. Wiele pań chętnie korzysta z tego zabiegu, by uzyskać zupełnie nowe, bardziej wyraziste i kształtne brwi. Jakie są jego plusy i minusy? Gdzie najlepiej go wykonać i z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Poniżej odpowiedź.

Makijaż permanentny brwi – jak to wygląda w praktyce?

Każdy zabieg powinien być indywidualnie dobrany do klientki. Dlaczego? Wiele bowiem zależy od konkretnej skóry twarzy, od efektu, który chce się uzyskać oraz od stanu dotychczasowych brwi. Im cieńsze, nieregularnie i trudne do ujarzmienia brwi, tym efekt będzie bardziej spektakularny. Warto o tym pamiętać.

Odpowiednio dobrana metoda

W związku z tym, iż zabiegi z makijażu permanentnego cały czas się rozwijają w Polsce, a producenci sprzętów i asortymentu niezbędnego do ich wykonania wymyślają nowsze rzeczy – bez problemu można skorzystać z kilku, innowacyjnych metod oferujących konkretny efekt. Najczęściej klientki decydują się na metodę pudrową (zwaną także cieniowaną). Dzięki niej można uzyskać naprawdę efektowne, wyraźnie podkreślone brwi, które dodatkowo stopniowo będą zmieniać swoją barwę. To sprawia, że brwi prezentują się wyjątkowo naturalnie i zjawiskowo (nawet po kilku miesiącach od wykonania zabiegu).

Cena zabiegu

Ceny są bardzo różnorodne. W niektórych miejscach jak np. w gabinetach medycyny estetycznej wahają się one nawet od 1000 zł do 2000 zł. W mniejszych salonach kosmetycznych można wykonać makijaż permanentny nawet za 500 – 800 zł. W cenie jest zawsze jednak poprawka, którą wykona stylistka, by efekt utrzymywał się dłużej (zazwyczaj trzeba się na nią umówić po około 5-6 miesiącach).

Zalety zabiegu

Panie, które zdecydowały się na makijaż permanentny brwi zgodnie twierdzą, iż po kilku godzinach od jego wykonania odzyskały swoją wyrazistą twarz oraz mocne rysy. Brwi są piękne, efektowne i niezwykle precyzyjne. Oko jest bardziej widoczne i podkreślone. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić i wykonać zabieg zgodnie z oczekiwaniami klientki.

Zabieg jest prawie bezbolesny, dość szybki, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Warto jednak wybrać miejsce sprawdzone, z dobrym sprzętem i produktami od znanych firm. Wówczas klientki mają pewność, że ich brwi będą takie jak sobie życzą – gustowne, wyraźnie ciemniejsze i kształtne. Niewątpliwie docenią to panie, które od lat zmagały się z dość nieatrakcyjnymi brwiami oraz te, które przeszły przez rożnego rodzaju choroby, które na zawsze pozbawiły ich swoich brwi. Wówczas taka rekonstrukcja brwi jest jedynym rozwiązaniem.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *