Jak ubrać się na wesele? Kreacje dla eleganckich gości

0
52

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń życia każdej młodej pary. Przygotowanie do tego szczególnego dnia pochłaniają wiele czasu i energii, a każdy organizator marzy o tym, aby był to wieczór niezapomniany, radosny i pełen wrażeń. Wśród obowiązkowych zadań nowożeńców jest ustalenie miejsca i czasu ceremonii, jak również zebranie listy gości, którzy będą towarzyszyli zaślubinom. Czy goście zaproszenie na wesele mają jakieś obowiązki? Jak się ubrać na wesele? Co w tym roku przykuje uwagę innych, ale nie przyćmi blasku panny młodej? Jakie akcesoria warto dodać do stylowej kreacji?

Obowiązki i powinności gości weselnych

Goście weselni to bardzo ważny element przyjęcia. Osoby zaproszone powinny punktualnie stawić się na ceremonii kościelnej, cywilnej oraz sali bankietowej. Powinni również dostosować swój wygląd do wszelkich wymogów i próśb organizatorów, jeśli takie występują. Kolejną powinnością weselników jest wręczenie prezentu młodej parze. Podczas podarowywania upominku warto wyrazić radość z obecnego wydarzenia, a także złożyć najszczersze życzenia i pomyślności na nowej drodze życia. Trzecim, bardzo ważnym warunkiem jest odpowiednie nastawienie praz strój uczestników zabawy. Jaki on powinien być? Jak ubrać się na wesele?

Weselny strój gości

O tym jak ubrać się na wesele można pisać wiele. Jednakże najważniejszym jest, aby kreacja ta nie przyćmiła piękna i wyjątkowości najważniejszej w tym dniu osoby. Warto zadbać o to, by zarówno damska, jak i męska kreacja była przede wszystkim: elegancka, schludna, czysta, pachnąca, a przede wszystkim stosowana do obecnej okazji.
Strój damski nie powinien przede wszystkim:
– być nadzwyczaj wyrazisty,
– uszyty z tiulowych i balowych materiałów,
– posiadać typowo balowej, rozłożystej konstrukcji,
– przypominać ubioru panny młodej,
– być w kolorze białym,
Warto jednakże zwrócić uwagę na pozytywne cechy ubioru. Ten bardzo ważny element zachwyci zarówno pozostałych gości, jak również doda pewności siebie nowożeńcom.
Wybierając się na ślub i wesele z partnerem warto omówić obie kreacje, które powinny względem siebie dobrze pasować – uzupełniać się. Zwyczajem jest, aby partner dopasował krawat, koszulę lub garnitur do koloru sukienki pani.

Jakie kreacje weselne tego roku podbijają świat?

Tego roku z pewnością królują stroje ozdobione koronkami. Ciepłe lato sprzyja temu modelowi, tworząc propozycję lekką, zwiewną, dziewczęcą i elegancką. Kolor sukienki należy dobrać zarówno do okoliczności przyjęcia, miejsca zabawy, charakteryzacji sali, jak również własnych predyspozycji. Długość sukienki może zakrywać pewne niedoskonałości, jak również odkrywać najbardziej korzystne partie kobiecego ciała. Kolorystyka i wzornictwo stroju to także bardzo ważne czynniki. W tym roku dominują barwy takie jak: beże, czerwienie, róże, kolor chabrowy, liliowy, itp. Letnie kreacje pięknie prezentują się w barwach pastelowych, a ich całokształtu dopełniają odpowiednio dopasowane, mocniejsze akcenty. Wśród kobiecych dodatków i akcesoriów warto wyróżnić przede wszystkim: broszki, szale, apaszki, kapelusze, torebki buty na obcasie, okulary i wiele innych.

Weselna moda męska
Ubiór mężczyzn uczestniczących w tym ważnym wydarzeniu, jakim są zaślubiny, to bardzo ważny aspekt. Nie należy zapominać o tym, iż każdy mężczyzna również powinien prezentować się elegancko i na poziomie. Jego kreacja powinna być dopasować do stroju partnerki, jednakże on sam powinien czuć się w niej dobrze i swobodnie. Najbardziej popularnym i najlepszym wariantem dla panów jest klasyczny, formalny garnitur. Obecnie warto zwrócić uwagę na jego krój oraz wykończenie. Coraz bardziej modne stają się spodnie o prostym kroju lub lekko zwężanych nogawkach. Istnieje również wielka różnorodność odnośnie kolorystki ubrania. Modnymi kolorami stały się granat, szarości, beże czy grafit. Całość kreacji warto uzupełnić o ciekawy, oryginalny krawat lub muchę, różnego rodzaju zapinki do marynarek oraz eleganckie, wygodne lakierki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here