Jakie filmy o miłości powinna zobaczyć każda kobieta?

Seanse filmowe to doskonały sposób na miłe i odprężające spędzenie chłodnego, zimowego wieczoru. Komedia romantyczna, ciepły kocyk i kieliszek wina poprawi humor każdej kobiecie, a ciekawa historia pobudzi wiele emocji i poruszenia. Jakie filmy o miłości powinna zobaczyć każda kobieta? Oto lista najbardziej popularnych i poruszających pozycji, które zachwyca niejedną panią.

Popularne filmy

Jednym z najbardziej popularnych filmów przedstawiających piękną, szaleńczą oraz nieskończona miłość jest kultowy tytuł Titanic. Ta amerykańska produkcja opowiada historię zatonięcia wielkiego statku wycieczkowego, który bezpowrotnie zabrał w otchłanie morskie wiele ludzkich żyć. Opowieść ta ukazuje również niezmierną miłość i poświęcenie dwojga młodych ludzi, którzy poznali się na dziewiczym rejsie nowoczesnego Titanica. Szaleńcza historia miłosna przeradza się w ogromną i przerażająca walkę o życie. Film został zainspirowanym autentycznymi wydarzeniami, a reżyser James Cameron zadbał o genialna obsadę aktorską i wyjątkową scenografię.

Romantyczne opowieści

Kolejna propozycję, która powinna znaleźć się na liście najpiękniejszych ekranizacji jest film w reżyserii Nicka Cassavetesa – „Pamiętnik”. Opowieść koncentruje się na dwóch głównych postaciach, z których jedna choruje na zespół Alzheimera. Obraz przedstawia czytającego starszej kobiecie mężczyznę, pełnego zadumy i poświęcenia. Lekturą, którą czytał codziennie kobiecie, okazała się pamiętnik, który przedstawia wspólne życie młodych bohaterów. Ich wspólna miłość, przeżycia i przywiązanie. Ta pełna uczuć, wzniesień i łez opowieść to jeden z najlepszych melodramatów, który powinna zobaczyć każda kobieta.
Na liście wartych obejrzenia filmów o miłości nie może zabraknąć również filmu pt. „Lepiej późno, niż później”. Film wyreżyserowany przez Nancy Mayers opowiada o niekonwencjonalnej miłości osób w dojrzałym wieku. Ta niezwykła opowieść o miłości kryje w sobie również wiele uśmiechu, zabawnych sytuacji oraz wzruszeń. Historia dwojga ludzi może zarówno rozbawić do łez, jak i nastawić nostalgicznie i w pełni romantycznie. W ekranizacji uwzględniono piękną oprawę muzyczną, która podkreśla miłosny charakter opowieści.

Więcej propozycji

Wśród kanonu znanych, lubianych i popularnych filmów o miłości, które powinna obejrzeć każda kobieta znajdują się tytuły takie jak:
– „P.S Kocham Cię”’
– „Dobry rok”,
– „Czego pragną kobiety”,
– „500 dni miłości”,
– „Dziennik Briget Jones”,
– „Duma i uprzedzenie”,
– „Brzydka Prawda”,
– „Wichrowe wzgórza”,
– „Szkoła uczuć”,
– „To właśnie miłość”,
– i wiele innych.

Redakcja modnenewsy.pl