Najlepsze francuskie filmy – ciekawe propozycje

Warto mieć świadomość, że Francja może poszczycić się bardzo bogatą i ciekawą kinematografią. Nie wszyscy mieli jednak przyjemność oglądać najważniejsze produkcje wspomnianego kraju. Jakie są najlepsze francuskie filmy, które koniecznie warto obejrzeć?

Niezatapialni

W filmie grupa mężczyzn po czterdziestce podjęła decyzję o stworzeniu pierwszej w historii męskiej drużyny pływaków synchronicznych. Godny uwagi jest fakt, że panowie w ogóle nie przejmowali się szyderstwami otoczenia tylko konsekwentnie trenowali pod okiem byłej gwiazdy tej dyscypliny sportu – Delphine.

Mężczyźni rozpoczęli przygodę, dzięki której mogli uporać się z licznymi problemami, ponadto dodatkowo podbudowali poczucie własnej wartości. Warto również mieć świadomość, że omawiana francuska komedia była w stanie zgromadzić w kinach aż 4 miliony osób.

Na wojnie

W filmie Laurent Amédéo, czyli pracownik fabryki produkującej części samochodowe podjął decyzję o zorganizowaniu strajku przeciwko zamknięciu zakładu pracy. Jest to bowiem bardzo istotne miejsce pracy dla całej lokalnej społeczności.

Rozpoczęła się tym samym „wojna” z władzami wspomnianego koncernu. Jej stawką jest z kolei praca ponad tysiące pracowników. Warto obejrzeć film, by dowiedzieć się czy Laurent okazał się prawdziwym liderem, który był w stanie zjednoczyć wszystkich wokół wspólnej walki.

Wymarzony

Bohaterka filmu – Alice już od dawna marzy o dziecku. Nie ma jednak świadomości, że niestety nigdy nie będzie mogła urodzić. Nastoletnia matka podjęła decyzję o bardzo szybkim oddaniu maleńkiego Theo zaraz po urodzeniu. Z kolei Jean już od lat zajmuje się prowadzeniem domu dla dzieci, które czekają na nowych rodziców.

Losy wspomnianej trójki zostały w filmie połączone w opowieść nie tylko o poszukiwaniu prawdziwej miłości, ale również własnego miejsca na ziemi.

Dom na morzem

W niezwykle malowniczej zatoce znajdującej się w okolicach marsylii umiejscowiona jest piękna willa. Warto również wiedzieć, że przy umierającym ojcu zgromadzi się jego trójka dorosłych dzieci, czyli Angela, Joseph, a taże Armand. Spotkanie rodziny zostanie jednak zakłócone przez przybyszy z zatopionej łodzi.

Tajemnica Henriego Picka

W bibliotece znajdującej się na prowincji został odnaleziony maszynopis, który był podpisany nazwiskiem Henriego Picka. Godny uwagi jest fakt, że był to bardzo prosty człowiek, kojarzony przeważnie z prowadzeniem pizzerii, a nie twórczością literacką.

Warto również wiedzieć, że wydana przez niego książka okazała się prawdziwym bestsellerem. Wzbudziło to oczywiście podejrzenia znanego krytyka literackiego Jeana-Michaela Rouche’a.

Ponadto główny bohater utracił pracę i żonę, gdyż zostało podważone jego autorstwo książki. Następnie zostało rozpoczęte prywatne śledztwo w celu rozwiązania tajemnicy Henriego Picka.

Jest to komedia kryminalna, która została utrzymana w świetnym tempie. Film jest pełen zwrotów akcji czy niespodzianek.

Ernest i Celestyna w zimie

Ernest jest bardzo dużym niedźwiedziem zafascynowanym muzyką, a także uwielbiającym konfitury. Bohater postanowił przygarnąć bezdomną myszkę – Celestynę. Dwójka przyjaciół praktycznie nigdy nie będzie się nudziła. Pierwszy śnieg jest sygnałem, że Ernest niedługo zapadnie w sen zimowy.

Wszystko musi być zatem bardzo dokładnie przygotowane. Koniecznie trzeba zająć się gąską Bibi, która niedługo odleci do ciepłych krajów. Bohaterowie mają także w planach wybranie się na bal dla myszy, a także świętowanie pierwszego dnia zimy. Zdecydowanie najbardziej istotne będzie jednak upieczenie pysznych ciastek dla Ernesta, by nie zasnął głodny.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.