Wszystko co trzeba wiedzieć o biżuterii z pereł

Ekskluzywna biżuteria doskonale pasuje każdej kobiecie, która ceni sobie dobry smak oraz piękne przedmioty. Jednym z ulubionych i cennych surowców są perły. Ozdoby z perłami są nie tylko piękne, ale również bardzo wartościowe. Naszyjnik z pereł to symbol klasy, dobrego smaku oraz prestiżu. Perły pasują każdej kobiecie, niezależnie od jej wieku. Perłowa biżuteria wygląda doskonale podczas uroczystych przyjęć, a drobne, naturalne perełki mogą być biżuterią na co dzień.

Z czym nosić perły?

Perły to biżuteria bardzo klasyczna i dość uniwersalna, jest symbolem luksusu, ale coraz częściej można spotkać perłowe ozdoby noszone praktycznie wszędzie. Kolie i naszyjniki z pereł niegdyś zdobiły dekolty bogatych dam na francuskich przyjęciach. Dzisiaj perły widoczne są w pierścionkach, kolczykach oraz w bransoletkach. Połyskująca masa perłowa to surowiec niezwykle atrakcyjny, dlatego z tej substancji tworzy się wiele pięknych przedmiotów. Naturalne, duże perły to produkty bardzo drogie. Cena zależy nie tylko od wielkości perły, ale również od jej koloru. Naszyjnik z pereł bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z elegancką sukienką wieczorową. Biżuteria jest masywna, dlatego nie wymaga dodatkowych elementów ozdobnych. Perły pięknie prezentują się również w uszach. Po naszyjnik z pereł sięgają kobiety w każdym wieku, niezależnie od typu urody. Delikatne perły świetnie pasują paniom o łagodnych rysach twarzy i filigranowej figurze. Doskonale wydłużają szyję i przyciągają wzrok. Pasują do dużych dekoltów, ale nowoczesne, młodzieżowe naszyjniki z powodzeniem można nosić na ubraniu.

Czym charakteryzują się perły?

Perły powstają w wyniku działalności organizmów wodnych. Wyróżnia się wiele gatunków pereł — różnią się między sobą miejscem występowania, sposobem powstawania, kolorem, kształtem, a nawet ciężarem. Perły naturalne są droższe niż te hodowlane, rzadziej spotykane i z reguły większe. Klasyczna perła jest koloru białego, delikatnie połyskuje i pięknie się mieni. To najczęściej spotykany rodzaj używany przez jubilerów do wytwarzania naszyjników z pereł. Spotyka się również różowe perły, które pochodzą głównie od gatunków słodkowodnych. Różowa biżuteria to nieco mniej formalna ozdoba, znakomicie pasuje do codziennych kreacji. Staje się elementem młodzieżowej biżuterii, np. bransoletek. Bardzo rzadko spotykane są perły czarne. Czerń tych pereł jest poszukiwana przez kolekcjonerów z całego świata, najcenniejsze stają się czarne perły z domieszką zieleni lub bieli — to prawdziwy rarytasem.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *