Ciekawe filmy romantyczne dla młodzieży

Dzisiejsza młodzież wychowuje się w zupełnie innych czasach niż poprzednie pokolenia. Nasi rodzice czy dziadkowie nie mieli dostępu chociażby do Internetu czy telewizji, do kina czy na koncerty wybierali się sporadycznie. Mimo iż współcześni nastolatkowie mają tak duże możliwości rozwoju swoich zainteresowań, bardzo często wolą poświęcać swój czas na surfowanie w sieci. Warto zachęcić swoją latorośl, aby spożytkowało ten czas w bardziej interesujący sposób, na przykład oglądając ciekawe filmy romantyczne dla młodzieży.

Po co zachęcać nastolatków do oglądania filmów romantycznych?

Wielu rodziców nie wie, jak rozmawiać ze swoim dzieckiem, kiedy nadchodzi bunt okresu nastoletniego. Chłopcy i dziewczyny w tym okresie życia często zamykają się w sobie i tłumią swoje problemy. Bardzo często zły nastrój wynika na przykład z różnych problemów miłosnych. W tym czasie zaczynają się pierwsze zauroczenia. Jeśli nie umie się rozmawiać ze swoją pociechą na te tematy, warto podsunąć jej do obejrzenia filmy romantyczne dla młodzieży. Pomogą one uporządkować w głowie swoje myśli, zobaczyć, że inni nastolatkowie również przeżywają nieszczęśliwą miłość, a potem i tak wszystko kończy się dobrze. O taki właśnie scenariusz oparte są zazwyczaj filmy romantyczne dla młodzieży. Jednym z fajniejszych tytułów tego typu ekranizacji jest „Zakochana złośnica” czy saga „Zmierzch”. Jednym z najbardziej popularnych, choć już dość starych filmów, jest film „Szkoła uczuć”. Warto również obejrzeć film o najbardziej znanej miłosnej historii w literaturze, czyli 'Romeo i Julia”, ukazany w realiach współczesnego świata. Współczesny nastolatek może zidentyfikować się z bohaterami i popatrzeć nieco z dystansu na swoje problemy, po obejrzeniu takiego filmu. Niestety, ciężej przekonać jest synów do tego, aby obejrzeli filmy romantyczne dla młodzieży. Młode kobietki zazwyczaj nie potrzebują do tego dużej zachęty – wręcz przeciwnie. Same wybierają się do kina na najnowszy repertuar z tej tematyki.

Gdzie znaleźć ciekawe filmy romantyczne dla młodzieży?

W dzisiejszych czasach dostęp do przeróżnych nowoczesnych technologii ułatwia znajdywanie filmów w sieci. Ważne jest to, aby korzystać z legalnych źródeł. Tym samym dajemy naszym dzieciom dobry przykład – uczciwości. Warto skorzystać chociażby z płatnych platform vod, gdzie można odtworzyć wybrane video na żądanie. Jest z czego wybierać! Na tego typu platformach znaleźć można najnowsze hity kinowe, komedie, filmy akcji a także właśnie ciekawe filmy romantyczne dla młodzieży. Można również zabrać swojego nastolatka do kina. Oczywiście, w tym wieku dzieci rzadko kiedy chcą spędzać czas ze swoimi rodzicami – znacznie bardziej wolą spotkać się ze swoją drugą połówką albo z kolegami ze szkoły. To całkowicie zrozumiałe! Można zatem zaaranżować dla młodych osób wyjście do kina. Niekiedy ciekawe filmy można obejrzeć w całości na Youtube. Są one zamieszczone za darmo, jednak trzeba się liczyć z tym, że w trakcie odtwarzania filmu, mogą pojawić się reklamy, których nie można pominąć.

Co poza filmami romantycznymi zaproponować nastolatkom?

Może oczywiście zdarzyć się tak, że nie nasze dzieci nie będą zainteresowane tym, żeby oglądać filmy romantyczne dla młodzieży. Będzie to dla nich zajęcie nudne i odmówią oglądania. Wówczas warto zaproponować alternatywę – można na przykład podrzucić nastolatkowi, który lubi czytać, fajne książki dla młodzieży. Wiele książek, które zostały wydane kilkadziesiąt lat temu, nadal są fajnymi pozycjami, które bawią, uczą i dotykają tematów ważnych dla współczesnych nastolatków. Jedną z fajniejszych książek jest na przykład „Jesienna miłość”. Świetną i zabawną pozycją dla dziewczyn jest na przykład seria „Ala Makota”. Warto zachęcać nastolatków do tego, aby spędzały czas, zagłębiając się w literaturę czy oglądanie filmów romantycznych dla młodzieży. Spędzanie czasu na graniu w gry albo oglądaniu mało wnoszących w życie treści w sieci, na pewno da im znacznie mniej niż wieczór z kulturą.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.