Czy zielona herbata wychładza organizm? Herbaty na zimę.

Tak, zielona herbata należy do herbat, które wychładzają organizm. Picie jej, gdy chcemy się rozgrzać, nie jest dobrym pomysłem. Nawet pita na ciepło, może dać tylko zwyczajne złudzenie rozgrzania, a tak naprawdę nie będzie nas rozgrzewała. To wszystko jest złudne. Zdecydowanie lepsza byłaby na przykład na rozgrzanie herbata z imbirem. Dlatego wszelkiego rodzaju grzańce (nie mogą o winie) są tak popularne zimą. Imbir może nas rozgrzewać i taka herbatka, na przykład z dodatkiem goździków jest super. Powinniśmy wybierać to, co nam służy. Zimą trzeba pić coś, co nas będzie rozgrzewało. Nie ma co skupiać się na czymś, co nie da nam tego ciepła, o którym marzymy. Ciepłe ubieranie się na cebulkę to nie wszystko. Można zrobić dla siebie wiele więcej. Ważne, aby tak kierować swoim życiem, aby było nam wygodnie. Trzeba być rozsądnym i to powinno być dla nas na pierwszym miejscu. Rozsądek jest ważny. Nie ma co postępować głupio, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie. To się potem może i tak na nas zemścić, a w końcu nie chcemy chorować i być ciągle niezadowolonymi ze swojego życia. Życie powinno nas cieszyć i powinniśmy tak postępować, aby być szczęśliwymi.

Jakie herbaty warto pić na rozgrzanie?

Jeśli ktoś nie jest abstynentem, dobra może okazać się herbata z rumem. Wiele osób mówi, że rum genialnie wygrzewa i jeśli chodzi o rozgrzewanie organizmu – nie ma nic lepszego. Rum jest dla jednym najgorszym świństwem, a inni nawet go lubią. To zależy od człowieka. Wiadomo, że ciężko proponować komuś, kto nie pije, aby się skusił na rum. Rum nie musi być najlepszy dla wszystkich. Powinniśmy wybierać rzeczy dobre dla nas. Powinny one nam służyć. Jeśli alkohol nie jest nam obcy, można sobie czasem zaserwować herbatkę z rumem, bo ona może zadziałać rozgrzewająco.

Jakie produkty wychładzają organizm?

Jest wiele produktów, które działają wychładzająco, wręcz wyziębiająco na organizm. Być może należałoby od nich stronić, bo może okazać się, że nie będą właściwe. Dobrze jest mieć takie produkty w zanadrzu, które zimą nie będą nas wychładzały. Zatem zrezygnujmy z wychładzających produktów. Na przykład grejpfruty, mimo, że bardzo zdrowe i należą do pysznych cytrusów, jedzone na przykład rano przed pracą w swoim lokum, gdy potem czeka nas długi spacer po mrozie do pracy, mogą okazać się kiepskim pomysłem.

Czy zielona herbata szkodzi?

Nie, że szkodzi, tyle, że może wychładzać nasz organizm. Jeśli pijemy ją zamiast kawy na przykład rano i jest to nasz zwyczaj, który lubimy, nie ma co go odpuszczać. Nie rezygnujmy z zielonej herbaty tylko dlatego, że może powodować, że będzie nam zimno. Przecież można się cieplej ubrać i koniec końców to nie jest tragedia jeśli będzie nam jakiś czas trochę zimniej. Niemniej jednak warto to wiedzieć, choćby jako ciekawostkę. Przecież różne rzeczy mogą nam się w życiu przydać. Trzeba być ciekawym i chętnie dowiadywać się rzeczy z różnych dziedzin.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.