Długotrwały makijaż na wesele

Każda kobieta doskonale wie, że ślub to jedna z najważniejszych chwil w życiu. I nie ma znaczenia, czy jest się panną młodą, czy też jedynie zaproszonym gościem. Za każdym razem jest to wydarzenie, które wymaga naprawdę ogromu pracy i przygotowań. Nie tylko od strony stylizacji, lecz również wykonanego makijażu. A ten jak wiadomo, często ulega zniszczeniu. Jak zrobić taki makijaż, żeby był trwały i pozostał w niezmienionej formie przez całe wesele aż do samego rana?

Dlaczego potrzebny jest specjalny makijaż?

Makijaż jest niezbędnym elementem stylizacji dla każdej kobiety. Nie tylko jest w stanie ukryć pewne niedoskonałości na twarzy, lecz przede wszystkim jest uzupełnieniem, a także dopełnieniem całego stroju. Nie dziwi zatem zupełnie to, że przykłada się do niego tak dużą uwagę.
Niestety makijaż posiada jedną, bardzo istotną wadę. Jest bardzo wrażliwy na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które bardzo szybko są w stanie doprowadzić nawet najlepszą pracę do całkowitej ruiny. Jakie to czynniki? Przede wszystkim wysoka temperatura oraz spora wilgotność. W wyniku ich oddziaływania skóra twarzy intensywnie się poci, co oczywiście powoduje rozmazywanie się makijażu. Nie bez znaczenia jest również to, jak ciężka to będzie noc pod względem wysiłku fizycznego, a także czy będą występowały w czasie jej trwania chwile wzruszeń.
Przyjrzyjmy się teraz temu, jak wygląda przeciętne polskie wesele. Jest to miejsce tłoczne, duszne i niezwykle rozrywkowe, czyli sprzyjające sporemu wysiłkowi. Dodatkowo jest to wydarzenie, na którym łatwo będzie o wzruszenia i chwile prowokujące do łez. Jaki jest wniosek? Wesele to zdecydowanie najgorsze miejsce, na jakie można pójść w zwykłym makijażu. Dosłownie każdy czynnik, jaki tylko może zaszkodzić, tam właśnie występuje. Powoduje to, że musi on być naprawdę dobry i niezwykle długotrwały. Jak taki wykonać?

Jaki powinien być makijaż na wesele?

Zanim przejdziemy do prezentowania tego, jak sprawić, żeby makijaż na wesele był długotrwały, najpierw trzeba się zastanowić, jak w ogóle powinien prezentować się poprawny weselny makijaż? Jak się okazuje, nie jest to wcale tak oczywiste, co powoduje liczne błędy już na samym początku.
Przede wszystkim musi on być o wiele lepiej i uważniej wykonany, niż ten, który robi się na co dzień. Oznacza to więcej pracy, ale też i więcej koncentracji. Jaki efekt trzeba osiągnąć? Makijaż weselny nie może się rozmazywać, przemieszczać, odkruszać, czy też w jakikolwiek inny sposób negatywnie wpływać na urodę. To, co natomiast powinien, to sprawiać, aby cera kobiety była nieco jaśniejsza i o wiele bardziej rozpromieniona. Musi powodować, że kobieca twarz będzie wyglądała na zrelaksowaną, wypoczętą oraz pełną energii i szczęścia.

Jak sprawić, żeby makijaż na weselu był długotrwały?

Jak jednak spowodować, aby ten pożądany i nie ma co ukrywać, osiągany efekt utrzymywał się przez dłuższy czas? Jakie działania trzeba podjąć, żeby wykonany przed południem makijaż, jeszcze nad ranem następnego dnia trzymał się nieźle i nadal zachowywał wszystkie swoje zalety?
Najważniejszą sprawą podczas jego wykonywania, jest kwestia techniki i poprawności nakładania wszystkich niezbędnych elementów. Nie ma tu miejsca na pomyłki, niedopatrzenie, czy też choćby złą kolejność. Nie można przykładowo zaczynać takiego makijażu, bez odpowiedniego nawilżenia skóry. Jest to najczęstszy błąd, który popełniany jest powszechnie każdego dnia, podczas nakładania codziennych kosmetyków. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy na makijaż, która może mieć cechę rozświetlającą, matującą lub też wygładzającą. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Następnie na bazę kładzie się podkład i na koniec kolorowe kosmetyki.
Niezwykle ważne podczas wykonywania długotrwałego makijażu, jest stosowanie odpowiednich proporcji każdej warstwy. Nie można np. dopuścić do tego, aby nałożyć jednej z nich za dużo, ponieważ zaburzy to cały efekt.
Na koniec ostatnia rada, czyli żadnych eksperymentów. Tak ważny dzień to nie pora na to, aby używać nieznanych kosmetyków. Stosuje się tylko te, które się zna i ceni od lat.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *