Domowe sposoby na wągry na twarzy
Data publikacji 26 sierpnia 2020
Piękna, promienna cera, nieskażona niedoskonałościami – to marzenie niemal każdej kobiety – niezależnie od wieku. Co ciekawe, nie chodzi tu wcale o zmarszczki! Zadbana cera, które nie ma przebarwień a jednolity kolor, nawet jeśli będzie miała widoczne zmarszczki wyglądać będzie nadal atrakcyjnie. Jednym z problemów z jakimi borykają się kobiety są zapychające się pory. Powstają w tych miejscach nieestetyczne zaskórniki. Warto wiedzieć, jak w domowym zaciszu, można się ich pozbyć.
Domowe sposoby na wągry – oczyszczanie twarzy
Nieestetyczne czarne kropki na nosie, w okolicach policzków czy brody – która z nas tego nie zna. Wągry potrafią popsuć wygląd każdej buzi – nawet tej o najpiękniejszych rysach. Warto uzmysłowić sobie, dlaczego wągry pojawiają się na naszej twarzy. Bardzo często jest to efekt zatykania się porów poprzez gromadzone w ciągu dnia zabrudzenia. Na naszej twarzy codziennie lądują miliony drobinek kurzu, podkładu czy pudru. Nic więc dziwnego, że jeśli skóra nie jest dobrze oczyszczona, może pojawić się na niej wysyp zaskórników. Domowe sposoby na wągry powinny poprzedzić przede wszystkim informacje o prawidłowym oczyszczaniu twarzy. Warto zrobić to etapami. W pierwszej kolejności zmyć makijaż olejem. Najlepiej jeśli będzie to olej nierafinowany, tłoczony na zimno. Jeśli nie ma się dostępu do takiego kosmetyku, można znaleźć w kuchni olej, który równie świetnie rozpuści makijaż. Może to być oliwa z oliwek czy olej kokosowy do smażenia. Kolejnym krokiem powinno być umycie buzi żelem.
Jakie zalety posiadają domowe sposoby na wągry?
Dużo osób, zmagających się z problemem zatkanych porów, sięga po gotowe na rynku kosmetyki, przeznaczone do walki z zaskórnikami. Tymczasem, znacznie lepiej sprawdzą się w tym przypadku domowe sposoby na wągry. Są one tyle dobre, że jest ich naprawdę dużo i do tego są bardzo tanie. Kolejną zaletą jest to, że można je zazwyczaj wykonać z tego, co mamy pod ręką. Jednym z rewelacyjnych rozwiązań, które przygotować możemy we własnym zaciszu są różnego rodzaju toniki. Wystarczy zaparzyć saszetkę rumianku i przemyć buzię jeszcze ciepłym naparem. Warto wypróbować również pokrzywę i spróbować zrobić podobny tonik. Kolejnym etapem pozbywania się wągrów jest regularny peeling. Można wykonać go z cukru, soli czy nawet kurkumy. W ten sposób usuwa się zrogowaciały naskórek, który bywa główną przyczyną powstawania zaskórników. Regularne peelingowanie buzi wspomaga również odbudowę nowego, zdrowego naskórka i powoduje, że nasza buzia staje się rozświetlona i pełna blasku. Bardzo skutecznym specyfikiem w walce z wągrami jest olejek pichtowy. Można przygotować na jego bazie tonik do codziennego przemywania buzi. Domowe sposoby na wągry to również wszelkiego rodzaju rozszerzanie porów pod wpływem ciepła. Stosowanie tak zwanych parówek, pomaga później oczyścić zatkane pory.
Systematyczność kluczem do sukcesu
Jeśli ma się skórę skłonną do zaskórników, warto mieć świadomość, że prędzej czy później pojawią się one ponownie. Kluczem do sukcesu i cieszenia się zadbaną cerą jest systematyczność, która z pewnością zmniejszy nawrót zaskórników. Nie ma nic bardziej szpecącego niż czarne główki wągrów na nosie czy policzkach. Warto powyższe domowe sposoby na wągry wdrożyć do codziennej pielęgnacji. Niestety, nie obejdzie się również bez wprowadzenia kosmetyków gotowych. Nie chodzi tu o zakup produktów z wielkim napisem „na wągry”. Chodzi o dobry krem nawilżający, który będzie blokował złuszczanie się naskórka, który odpadając, zatyka pory tworząc owe zaskórniki. Można oczywiście wdrożyć do pielęgnacji również specjalne plastry oczyszczające okolice nosa czy brody. Są to jednak metody mechaniczne, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Odrywając taki plaster można spowodować mocne podrażnienie skóry. Niektóre osoby są nawet uczulone na zawarty w owych plastrach klej. Trzeba przetestować najpierw jeden mały punkt na ciele, zanim obkleimy plastrami pół twarzy. To bardzo istotna sprawa.