Jak łagodnie oczyszczać skórę twarzy?

Problemy z cerą często wynikają z nieprawidłowego oczyszczania twarzy. Z jednej strony nie poświęcamy oczyszczaniu wystarczającej uwagi, a z drugiej strony oczyszczamy skórę zbyt agresywnie. Jak łagodnie oczyszczać skórę twarzy?

Zobacz także: ZALETY STOSOWANIA KREMÓW NA DZIEŃ Z SPF

Jak łagodnie oczyszczać skórę twarzy

Jak łagodnie oczyszczać skórę twarzy?

Jeśli nasza rutyna pielęgnacyjna powoduje, że czujemy ściągnięcie, podrażnienie, oznacza to, że któryś z jej kroków wykonujemy niepoprawnie. Uczucie ściągnięcia, w połączeniu z chęcią jak najszybszego nałożenia kremu, oznacza, że kosmetyk jest zbyt mocny. Warto wtedy poszukać preparatów z delikatniejszymi środkami myjącymi. Kosmetyki do demakijażu to preparaty z reguły delikatne. Czasami jednak dany typ kosmetyku jest dla nas za mocny.

Olejek do demakijażu

Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy olejek do demakijażu lub mleczko zamiast płynu micelarnego. Innym błędem jest mylenie kosmetyków do demakijażu z kosmetykami do mycia twarzy. Dwukrotne zastosowanie kosmetyku, jakim jest żel lub pianka może przesuszyć naszą cerę. Oprócz doboru kosmetyków warto zwrócić uwagę, na masaż wykonywany podczas demakijażu oraz oczyszczania. Skórę należy masować delikatnie, ale dokładnie. Poświęćmy co najmniej kilka minut dziennie na samo oczyszczanie skóry, a już po krótkim czasie zauważymy pierwsze zmiany.

Jak łagodnie oczyszczać skórę twarzy
www.amber-mania.pl

Redakcja modnenewsy.pl