Jak ukryć niedoskonałości na twarzy?

Wielu młodym kobietom się wydaje, że różnego rodzaju niedoskonałości na twarzy to domena kobiet starszych, a co za tym idzie, ich ten problem zupełnie nie dotyczy. Przekonanie to istnieje w nich do czasu, gdy na ich skórze pojawi się krostka, przebarwienia, czy też rozszerzone naczynka. Wtedy dopiero zaczyna się paniczne szukanie sposobu na to, aby jak najszybciej niedoskonałości te ukryć. A przecież wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zapoznać się z najpopularniejszymi kłopotami związanymi ze skórą twarzy oraz metodami ich zamaskowania.

Co może przydarzyć się skórze twarzy?

Co jednak konkretnie może przydarzyć się skórze twarzy? Jakie niedoskonałości mogą się na niej pojawić, mimo nawet młodego wieku? Niezwykle popularne problemy dotykające kobiety właściwie w każdym wieku, to podkrążone oczy, zaczerwienienia, plamki, czy też popękane naczynka. Powstawanie tych niedoskonałości związane jest z nieprawidłową dietą, brakiem odpowiedniej ilości snu, zmęczeniem, czy też po prostu uwarunkowaniami genetycznymi. Bez względu jednak na powód, istnieje kilka bardzo interesujących, a co najważniejsze bardzo skutecznych sposobów na to, aby się danego problemu pozbyć.

Jak ukryć niedoskonałości na twarzy?

W jaki sposób ukryć liczne niedoskonałości i zmiany na twarzy? Wbrew pozorom nie jest to zadanie tak trudne. Trzeba po prostu wiedzieć, jak to wykonać, jaką techniką i przy użyciu jakich kosmetyków. Jak jednak przedstawia się to w szczegółach?
Worki pod oczami to problem dotykający ogromną ilość kobiet. Powstają bardzo szybko i w zupełnie niezauważony sposób, a są w stanie bardzo skutecznie oszpecić twarz. Żeby się ich pozbyć, niezbędny będzie korektor o jeden ton jaśniejszy, od naturalnego kolory naszej twarzy. Bardzo częstym błędem jest nakładanie korektora na całe opuchnięcie, co nie prowadzi do niczego dobrego. Poprawną techniką jest naniesienie korektora jedynie na samą granicę pomiędzy skórą opuchniętą, czyli nieco jaśniejszą i tą normalną.
Jeśli posiada się na twarzy czerwone plamki po trądziku lub też rozszerzone naczynka, bardzo interesującym rozwiązaniem okaże się zielony korektor. Najpierw trzeba nałożyć go na miejsce, gdzie występują niedoskonałości. Następnie należy w tych miejscach użyć podkładu, aby następie pokryć je pudrem. Częstym problemem wielu kobiet są naturalnie czerwieniejące policzki. W tej sytuacji ta technika przy użyciu zielonego korektora również będzie bardzo skuteczna.
Równie częstym kłopotem dla wielu kobiet są obecne na ich skórze twarzy piegi i szpecące plamki. Jeśli chce się pozbyć tego kłopotu, koniecznie trzeba mieć pod ręką beżowy korektor, który posiadać będzie delikatny różowy odcień. Ostatecznie, jeśli takiego korektora nie ma pod ręką, można jeszcze skorzystać z korektora w kolorze fioletowy, skóry, czy też brzoskwiniowy. Jeśli chce się natomiast zamaskować tylko piegi, sam podkład do makijażu będzie tu najzupełniej wystarczający. Pamiętać jednak trzeba o tym, że musi to być podkład dobrze kryjący.

Korygowanie poważniejszych niedoskonałości na twarzy

Powyższe kłopoty ze skórą twarzy są dość powszechne, a zarazem łatwe do ukrycia. Co jednak w sytuacji, gdy wystąpi problem nieco poważniejszy, taki jak rozległe przebarwienia, czy też nawet blizny na twarzy? Czy i z takimi wyzwaniami można sobie poradzić? Oczywiście tak, lecz tak, jak wcześniej, trzeba wiedzieć, w jaki sposób to wykonać i przy pomocy jakich kosmetyków.
Przebarwienia na skórze twarzy mogą pojawić się z wiekiem, lecz również pod wpływem długotrwałego wystawienia skóry twarzy na działanie światła słonecznego. Żeby je ukryć potrzebny będzie korektor o kolorze nieco jaśniejszym niż barwa przebarwienia oraz transparentny puder. Przy pomocy pędzelka plamę trzeba pokryć dokładnie korektorem, a następnie pokryć pudrem, co spowoduje zwiększenie jego trwałości.
Nieco poważniejszą kwestią jest ukrywanie blizn. W tym wypadku trzeba rozróżnić blizny wystające o kolorze białym oraz te potrądzikowe, które są wklęsłe. Pierwszy rodzaj ukrywa się poprzez ich przyciemnienie, natomiast wklęsłe poprzez ich rozjaśnienie. Do tego celu niezbędny będzie korektor o jeden ton jaśniejszy lub też ciemniejszy niż naturalny kolor skóry.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.