Jak zmienić hasło na Instagramie?

Instagram to powszechnie stosowany portal społecznościowy, który pozwala na interakcję oraz przeglądanie zdjęć i postów użytkowników z różnych części globu. Sytuacja, w której nie możemy się zalogować do naszego konta po długim czasie pracy nad nim, może być frustrująca. Niemniej jednak, zapomnienie hasła do Instagrama nie jest końcem świata – istnieją sposoby na jego odzyskanie! Zaraz dowiesz się, jak zmienić hasło na Instagramie. 

W tym artykule dowiesz się:

 • Jak odzyskać hasło do Instagrama?
 • Jak zmienić hasło na Instagramie?

Jak odzyskać hasło do Instagrama?

Instagram to niezwykle popularna platforma społecznościowa, która łączy miliony ludzi z całego świata. Niemniej jednak, zapomnienie hasła do swojego konta może wywołać znaczny poziom stresu, zwłaszcza ze względu na utratę dostępu do zdjęć, kontaktów i wspomnień związanym z platformą. W takich przypadkach ważne jest szybkie podjęcie kroków w celu odzyskania konta i przywrócenia spokoju użytkownikowi. Oto, co należy zrobić w takiej sytuacji:

 1. Otwórz Aplikację Instagram: Rozpocznij proces odzyskiwania hasła, uruchamiając aplikację Instagram na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Przejdź do Ekranu Logowania: Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, kliknij opcję „Zapomniałeś hasła?” na ekranie logowania.
 3. Podaj Adres E-mail lub Numer Telefonu: Instagram poprosi cię o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu, który został powiązany z twoim kontem.
 4. Otrzymaj Kod Weryfikacyjny: Wybierz, czy chcesz otrzymać kod weryfikacyjny na podany adres e-mail lub numer telefonu. Następnie kliknij opcję „Dalej”.
 5. Wprowadź Kod Weryfikacyjny: Po otrzymaniu kodu weryfikacyjnego, wprowadź go w odpowiednie pole na ekranie aplikacji Instagram.
 6. Zresetuj Hasło: Po pomyślnym zweryfikowaniu konta będziesz mógł zresetować swoje hasło. Wprowadź nowe, silne hasło, które chcesz przypisać do swojego konta.
 7. Zaloguj się z Nowym Hasłem: Po zresetowaniu hasła, zaloguj się na swoje konto Instagram przy użyciu nowego hasła.

Pamiętaj, że podczas resetowania hasła warto wybrać kombinację liter, cyfr i znaków specjalnych, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta.

Jak zmienić hasło na Instagramie?

Czasem nie chodzi o to, że zapomnieliśmy hasło, ale po prostu chcemy je zmienić dla lepszego bezpieczeństwa naszego konta. Oto kilka prostych kroków, jak zmienić hasło na Instagramie:

 1. Otwórz Ustawienia Konta: Wejdź do ustawień swojego konta, zazwyczaj dostępnych w prawym górnym rogu strony lub aplikacji.
 2. Przejdź do Opcji „Bezpieczeństwo”: W ustawieniach, znajdź sekcję „Bezpieczeństwo” lub „Konto i Bezpieczeństwo”.
 3. Znajdź Opcję „Zmień Hasło”: W tej sekcji powinna być opcja „Zmień hasło” lub podobna.
 4. Podaj Aktualne i Nowe Hasło: Podaj obecne hasło jako potwierdzenie, a następnie wprowadź nowe hasło, które chcesz ustawić.
 5. Zapisz Zmiany: Po wprowadzeniu nowego hasła, zapisz zmiany, zazwyczaj poprzez kliknięcie „Zapisz” lub „Zmień Hasło”.

Udało się! Pamiętaj, że zmiana hasła regularnie pomaga utrzymać bezpieczeństwo Twojego konta, zwłaszcza jeśli używasz Internetu często.

Zobacz także:

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO NA INSTAGRAMIE?

JAK ZMIENIĆ NAZWĘ UŻYTKOWNIKA NA INSTAGRAMIE?

JAK ZMIENIĆ HASŁO NA FACEBOOKU? RESET KROK PO KROKU

Redakcja modnenewsy.pl