Czy doczepianie włosów może niszczyć cebulki? Warto sprawdzić

Doczepianie włosów stało się bardzo popularne. Wiele kobiet pisze się na takie rzeczy, bo dzięki temu może w końcu cieszyć się swoją wymarzoną fryzurą. Nie każdy jest w stanie zapuścić długie włosy. Czasem jest to kwestia lat… Niektórzy podejmują takie próby i kończą się one totalnym fiaskiem, bo włosy są zbyt słabe, wypadają i ciężko cokolwiek sensownego z nimi zrobić. To nie jest fajne. Fajnie jest być pogodzonym ze sobą i nie mieć potrzeby doczepiania sobie sztuczności. Sztuczność to zawsze sztuczność. Jednak są metody, aby walczyć o piękną fryzurę i jeśli ostatecznością może dla nas okazać się doczepianie włosów – można się zdecydować na coś takiego, warto jednak wiedzieć, że to może przyczynić się do osłabienia naszych włosów.

To wcale nie musi być dla nas dobre. Nasze włosy też mają swoją wytrzymałość, a doczepy – no co tu dużo mówić, mogą tę wytrzymałość znacznie osłabić. Takie odpowiednie zastanowienie się powinno być poprzedzone inwestowaniem w sztuczne włosy, bo jednak mamy trochę do stracenia i – chociaż nasza fryzura być może nie jest wymarzona i idealna – to przynajmniej mamy włosy, a gdy zdejmiemy doczepy, może się okazać, ze mamy ich znacznie mniej.

Dramat urody, którą ciągle trzeba poprawiać

To jest smutne, że dzisiejszy świat tak funkcjonuje, że wmawia się nam, że wszystko powinniśmy poprawiać i mamy stawać się coraz lepszymi. Dziewczyny wyglądają jak klony. Spuchnięte usta, pupy zrobione chirurgicznie, włosy doczepiane. Wszystko jest takie tymczasowe, wszystko sztuczne i na pokaz. Ludzie nie mają za grosz poczucia własnej wartości opartej na swoim intelekcie i szukają nie wiadomo czego. To nic dobrego jak człowiek wygląda jak klon kogoś innego. A przecież do tego to dąży. Zero unikalności, a tylko jakieś sztuczności, które są na każdym kroku. Po co?

Jak przygotować się do przedłużania włosów?

Tak naprawdę przydałoby się, żeby nasze włosy były w dobrej kondycji. To jednak nie jest wcale takie proste utrzymać je w doskonałej kondycji. W pożywieniu brakuje składników, które mają służyć naszemu odżywianiu. Wszystko takie sztuczne i byle jakie, wszystko na chwilę. Powinniśmy prowadzić dobrą dietę, aby uchronić nasze włosy przed tym, że są takie osłabione. Są osłabione, bo niewłaściwie się odżywiamy, a nasz tryb życia jest pełen stresu. Stres należy odrzucić na bok. Stres nie jest dla nikogo dobry.

Czy zdecydować się na przedłużanie włosów i doczepy?

Jeżeli mamy taką potrzebę i wydaje nam się, że jest to właściwa droga i tego właśnie potrzebujemy – można zdecydować się na doczepy. Jednak tak naprawdę może okazać się, że problem jest w naszej głowie. Być może nie do końca wiemy czego chcemy. Być może jesteśmy uwikłani w ciągłą potrzebę bycia lepszymi. Być może jesteśmy uzależnione od ciągłego poszukiwania ideału i dążenia do bycia lepszą, a tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak najlepsza wersja samej siebie. Zawsze można być lepszym i to troszkę takie błędne koło.

Redakcja modnenewsy.pl