Kamień w pierścionku zaręczynowym – jaki wybrać?

Pierścionki zaręczynowe są specyficznym rodzajem biżuterii. W odróżnieniu od obrączek mających charakter symboliczny, pierścionki tego typu mają wyglądać wspaniale i najlepiej kosztować fortunę. Bywa, że zawierają dodatkowe elementy istotne dla narzeczonych, na przykład wygrawerowaną datę zaręczyn lub imiona. Ważną częścią pięknie prezentującego się pierścionka jest kamień szlachetny występujący w roli oczka.

Kamień w pierścionku zaręczynowym

W ofercie sklepów jubilerskich takich jak luva.pl wyróżniają się przeróżne oryginalne pierścionki zaręczynowe, nierzadko udekorowane wymyślnymi oczkami. Większość stanowi efektowne połączenie szlachetnego metalu z kamieniem o wybranym charakterze i kolorze. Można zauważyć, że uzyskanie efektu elegancji i efektowności biżuterii zaręczynowej wcale nie polega na przepychu. Pierścionki są delikatne, lekkie i mają nowoczesną, precyzyjną linię. Oczko jest niewielkie lub średniego rozmiaru, ale jego wykonanie i blask gwarantują odpowiednie wrażenia. Wybór skoncentrowany jest na rodzaju metalu. Popularne metale to złoto (różne kolory), srebro, stal szlachetna. Oczka robi się z brylantów, rubinów, szafirów, spotyka się też ametysty, perły, kwarce, topazy. Niektóre kamienie mają odmiany w innych odcieniach, np. czarny diament, żółty szafir. Takie pierścionki będą wyjątkowo oryginalne i efektowne, choć ich cena bywa porównywalna z kosztem średniego brylantu.

O co chodzi z tym kamieniem?

Podstawowym kryterium wyboru kamienia do pierścionka zaręczynowego powinny być upodobania estetyczne – większość par idzie do sklepu razem i decyduje się na konkretną biżuterię, taką, która wpadnie im w oko. Bardzo uniwersalne, dość popularne i zarazem bardzo drogie są brylanty. Pierścionek udekorowany takim oczkiem wygląda naprawdę ekskluzywnie, można powiedzieć, że na pierwszy rzut oka widać, jak dużo kosztował. Inne kamienie również charakteryzuje wysoka cena, ale mogą być uznane za bardziej oryginalne – ich popularność jest nieco mniejsza.

Kamienie na pierścionki zaręczynowe można też dobierać z uwagi na ich symbolikę. Jest to dziedzina bardzo szanowana przez niektóre osoby i kompletnie pomijana przez inne. Czasami jednak warto pomóc szczęściu nawet, jeśli się w to nie wierzy i zainwestować w oko szmaragdowe w celu przyciągnięcia dobrobytu i zawierzenia się nadziei. Szafiry i turkusy to przepis na wieczną młodość i spokojne życie, rubiny być może spodobają się parom o dużym temperamencie i odważnym. Wszechobecne brylanty z kolei symbolizują wierność i czystość, są wyrazem niewinności i dobroci.

Redakcja modnenewsy.pl