Moda boho – poznaj jej najważniejsze wyznaczniki

Choć moda boho kojarzy się przede wszystkim z letnimi kreacjami, warto się nią zainteresować bez względu na to, jaka pora roku właśnie narzuca nam wybór kolejnych elementów garderoby. Jej znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że łączy w sobie elementy stylu etno, hippie i vintage. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Zobacz także: MODNE TOREBKI, CZYLI JAKIE?

Moda boho w pigułce

Inspiracją dla stylu boho była tak zwana bohema – cyganeria artystyczna nieustannie promująca swobodę, otwartość oraz inspirowanie się etnicznością i orientalizmem. Bohema zawsze była kolorowa, a jednym ze znaków rozpoznawczych typowego dla niej sposobu ubierania się niezmiennie okazywała się lekkość i oryginalność. Przez lata moda boho ewoluowała, jednak i dziś pewne jej cechy charakterystyczne wyraźnie nawiązują do czasów, w których artyści rzucali się w oczy.
Styl boho jest stosunkowo łatwy do rozpoznania. Bazuje na naturalnych tkaninach i materiałach, a także na luźnych krojach ubrań będących czytelnym nawiązaniem choćby do stylu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno entuzjaści koronek, jak i przezroczystych tkanin, a także te osoby, które już od lat tęsknią za jeansem. Styl boho to także pochwała butów wykonanych z naturalnych materiałów, entuzjazm dla dodatków takich, jak choćby kapelusze oraz prawdziwe królestwo opasek i okularów przeciwsłonecznych. Jego doskonałym uzupełnieniem są naturalne fryzury. Nie zabrakło tu miejsca także dla motywów etnicznych. Co przy tym szczególnie ważne, moda boho nie jest konserwatywna. Jeśli podobają się nam motywy ludowe z różnych części świata, możemy śmiało wykorzystywać je wszystkie w przygotowanych przez siebie kreacjach.

Moda boho w praktyce

Styl boho składa się z tak wielu elementów, że czasem trudno zacząć kompletować ubrania. Warto więc przypomnieć, że można po niego sięgać nie tylko latem, ale również w czasie znacznie chłodniejszych pór roku. I choć kojarzy się on z dość swobodnymi kreacjami, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby oczarowywał w miejscu pracy.
Moda boho w kobiecym wydaniu to przede wszystkim sukienki. Styl ten jest idealny dla kobiet kochających modele maxi charakteryzujące się wielością falban, wzorów oraz zdobień. Suknie są zwiewne, luźne i wyjątkowo kobiece. Co ważne, swoboda charakterystyczna dla mody boho sprawia, że nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia ich razem z trampkami.

Styl boho – dodatki

Analiza mody boho nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie podkreślili tego, jak dużą rolę odgrywają w niej dodatki. Obowiązkowe są torebki, w tym zwłaszcza modele wiklinowe, jutowe i skórzane, choć dopuszczalne są także te, które wykonano z innych, naturalnych materiałów. Poza torebką, warto mieć na siebie jakiś element biżuterii. Co ciekawe, w stylu boho nie ma miejsca na tą, która powstała z wykorzystaniem srebra i złota. Znacznie popularne są rzemyki, piórka, koraliki, a także nieśmiertelna skóra. Do kreacji w stylu boho idealnie pasuje też biżuteria z motywami orientalnymi. Nie ma zresztą żadnych przeciwwskazań do tego, aby nosić ją w dużych ilościach.

Modne kolory paznokci lato 2022 – jaki manicure wybrać?

Redakcja modnenewsy.pl