Moda ślubna czyli czy warto zamówić suknię ślubną z Aliexpress?

Zakupy na chińskich stronach internetowych stały się bardzo popularne. Mało płaci tam się za rzeczy, które mają do nas przyjść. Czasem wysyłka jest totalnie za darmo. Czasem płaci się za nią jakieś grosze. Ludzie zamawiają z Aliexpress praktycznie wszystko, ale czy warto? Czy jest to opłacalne? Czy można tam w ogóle upatrzeć sobie sukienkę ślubną i czy ona naprawdę okaże się hitem? A może w ogóle nie warto inwestować czasu w szukanie na chińskich stronkach czegokolwiek?

Suknia ślubna z Aliexpress

Taka sama sukienka ślubna, jak z innych sklepów. Koniec końców jeśli nie inwestujemy w coś, co jest produkcji polskiej, to przecież i tak nie wiemy często skąd dany butik sprowadza ciuchy i czy nie przypadkiem z Bangladeszu albo z Chin. W takim razie i tak mamy marny wpływ na to, gdzie się zaopatruje dany sklep. Być może też sprowadzają te rzeczy za małe pieniądze i potem sprzedają z przebitką cenową. Przecież każdy chce zarobić i tak się właśnie robi. Czy to jest etyczne czy nie można by długo dywagować. Niemniej jednak istnieje taka praktyka i jest ona dość częsta.

Zatem możemy sami zobaczyć jakie sukienki są na chińskich stronkach. Nie musi to być Aliexpress, jest wiele tego typu miejsc, a niektóre są niemal wyłącznie z ciuchami. Zatem można sobie wybierać do wyboru, co kto chce. Jeśli upatrzymy tam jakąś oszałamiającą sukienkę ślubną, to szansa na to, że będzie ona tańsza niż gdziekolwiek w Polsce jest i tak duża. Można ją zatem zakupić bez obaw, że nasz portfel tego nie zniesie. To jest takie łatwe, a my nie musimy się w ogóle przejmować. Przecież nikt nie lubi przepłacać. Jeśli uszczęśliwi nas zakup sukienki z Chin, kupmy ją, bo ostatecznie to my za nią płacimy i jest to nasz wybór.

Rozmiar sukienki z chińskich stron

Jedyne na co należy naprawdę uważać, poza rzecz jasną uczciwością sprzedawców, jest rozmiar. Chinki z natury są raczej drobniejsze niż Europejki. Zatem możemy mieć problem wcisnąć się w chiński rozmiar. Tutaj na ratunek idą nam tabelę rozmiarów. Sami musimy się dokładnie wymierzyć, aby zobaczyć jaki mamy rozmiar i w jakim rozmiarze najlepiej zamówić sukienkę, aby na nas pasowała, a nie była do wyrzucenia albo w najlepszym wypadku – milionów przeróbek u krawcowej. Należy jednak pamiętać, że taka sukienka może być o tyle tańsza, że naprawdę się opłaca ją sprowadzić, a nie kupować lokalnie. Poza tym tam jest do wyboru tyle tych sukienek, że każdy wręcz znajdzie coś dla siebie. Nie jest to zła opcja i można się skusić, bo koniec końców nie mamy nic do stracenia.

Nooo, może poza czasem oczekiwania na przesyłkę, bo ten potrafi być naprawdę długi i różnie to z tym wszystkim bywa. Cierpliwość niech będzie jedną z naszych mocniejszych stron, a reszta jakoś sama się ułoży prędzej czy później. Spokojnie, to tylko kwestia dotarcia sukienki do nas. Zatem poczekajmy. To może okazać się hitem, na który czekaliśmy.

Redakcja modnenewsy.pl