Napoje w zdrowej diecie

Teraz już niemalże wszyscy chcą się zdrowo odżywiać. Każdy dąży do szczupłej i wysportowanej sylwetki, uchodzącej za ideał współczesnego piękna. Paniom zależy na szczupłych brzuchach i zgrabnych jędrnych pośladkach, podczas gdy mężczyźni dążą do kształtowania większej muskulatury, by móc ją później eksponować w obcisłych i przylegających do ciała koszulkach. Cele są różne, ale droga do ich osiągania zawsze jest taka sama. Zakłada ona zdrowe odżywianie, na które składają się nie tylko typowe produkty do jedzenia, ale również i odpowiednie napoje.

Napoje w zdrowej diecie

Wybieraj zdrowo

A wciąż istnieje niestety spora grupa osób totalnie uzależnionych od spożywania słodkich, gazowanych i kolorowych soczków. W zdrowej diecie nie ma miejsca na takie rzeczy. W tego rodzaju napojach nie ma niczego dobrego – żadnych substancji, które byłyby dla organizmu czymś potrzebnym czy tym bardziej niezbędnym. Zamiast kupować słodkie kolorowe soki, lepiej wybierać najzwyklejszą wodę. Tylko ona jest w stanie nawodnić i oczyścić organizm, wspomagając przy tym działanie układu metabolicznego. Wodę należy popijać małymi łykami dosłownie przez cały dzień. A jeżeli komuś ona nie smakuje, może on spróbować dodać do niej jakieś świeże lub mrożone owoce albo zioła (mięta sprawdzi się tu idealnie).

Napoje w zdrowej diecie

W zdrowej diecie napoje to nie wszystko!

Zdrowe odżywianie daje też miejsce na różnego rodzaju herbatki czy nawet kawę, o ile do tych naparów nie będzie się dodawać cukru czy innych substancji słodzących. Kawę spokojnie można pić jednak z mlekiem albo jakimś napojem roślinnym. Dużą jej zaletą jest to, że nieraz potrafi ona oszukać głód i go częściowo zaspokoić.

Zielone napoje i koktajle są bombą witaminową i stanowią cenne źródło błonnika. Są idealną alternatywą dla słodkich, sklepowych napojów, które zazwyczaj nie są zdrowe i stanowią źródło pustych kalorii.

Redakcja modnenewsy.pl