Biżuteria na lata – czy warto inwestować w złoto i srebro?

Niektóre z nas są po prostu uzależnione od kupowania biżuterii. Coraz to nowsza, nowe kolekcje, a wszystko i tak sprowadzane z Chin. Nie jest to odpowiedzialne podejście, bo koniec końców taka biżuteria, która była tania, może się okazać po prostu do niczego. Nie chcemy przecież mieć biżuterii, która nadaje się jedynie do wyrzucenia za kilka chwil. Jakość jest bardzo ważna. Teraz ludzie bardziej odpowiedzialnie podchodzą do kupowania i nie chcą już kupować byle czego dla samego kupowania. Ludzie są teraz mądrzy, a przynajmniej powoli się w takich przeobrażają.

Gdy w sklepach niczego nie było…

Kiedyś modne było kupowanie, po okresie PRL-u chcieliśmy się zachłysnąć raczkującym kapitalizmem. Dla nas to było coś niesamowitego, ze w sklepqach na półkach po prostu są produkty i nie braknie ich albo nie zostaną wykupione. Troszkę taka zagranica, wielki świat. U nas w Polsce to było przez wiele lat nie do pomyślenia, aż tu nagle taka zmiana. Nic więc dziwnego, że ludzie się tym zachłysnęli. Chcieli kupować coraz więcej i więcej. Tyle, że nie wszystkie rzeczy, które reklamowane i chętnie wystawiane w sklepach w centralnych miejscach, były warte zakupu. Niektóre z nich okazywały się totalnymi bublami. Tak też podobnie teraz bywa z biżuterią, która nie zawsze jest jakościowo świetna.

Stawiaj na jakość

Czy warto inwestować w drogą biżuterie? Oto jest pytanie. Moim zdaniem warto. Warto, bo to po prostu zostaje na długie lata i nie trzeba raz po raz tego zmieniać. Moda przemija, styl pozostaje. Jeśli będziemy celowali w biżuterię uniwersalną, ponadczasową i po prostu świetną – będziemy mogli się poszczycić czymś, co nie przeminie. Jakość będzie najlepsza z najlepszych. Nie ma co wybierać bubli. Buble nie będą dla nas dobre. Buble nigdy nie są dobre i mogą się na nas mścić. Wydawanie pieniędzy w błoto bez celu przestało być modne i nie powinno nas bawić. To nie jest zabawne, że wydaje się kasę bez sensu. To w ogóle nie jest fajne.

Kapitał, który się opłaci

Trzeba inwestować w jakość, bo ona naprawdę da nam dużo przyjemności. Nie będziemy musieli świecić oczami przed ludźmi, ze chodzimy w jakiś bublach., Będziemy mogli być po prostu prestiżowi, a to też podnosi naszą samoocenę. Widać same korzyści, które mogą nam się opłacić. Inwestowanie w swoje dobra też jest pewnym rodzajem pomnażania kapitału. Kupowanie rzeczy niemalże bezużytecznych, na chwilę tak naprawdę jest strzelaniem sobie w kolano. Takie puste, proste podchodzenie do mody jest – może i owszem – chętnie rozpropagowywane przez koncerny produkujące modę, ale tak naprawdę nie ma ono wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Nie ma tak naprawdę w tym niczego godnego naśladowania. Głupia postawa nastawiona tylko na to, aby pompować swoje ego szybkim zakupem, ale on tak naprawdę nie jest prawie nic wart. Dlatego trzeba wybory mieć mądre, bo mądrość zawsze się nam opłaca.

Redakcja modnenewsy.pl