Paznokcie kocie oko czyli „Cat eye”

Piękne i zadbane dłonie to zdrowa promienista skóra oraz zjawiskowy manicure. Bez zwątpienia zgodzi się z tym nie jedna kobieta. Kto nie lubi zaskakiwać i pokazywać na sobie coś nowego? Na pewno nie raz każdej rzucił się w oko niesamowity efekt przypominający źrenicę kota. Jest to metoda na paznokcie kocie oko. Wyróżniają ją świetliste motywy uzyskane przez opiłki metalu. Dzięki dużej gamie kolorów i dodatkowych elementów, można dostosować się do różnych preferencji. Paznokcie te wykonuje się w nieco inny sposób niż tradycyjny, dlatego postanowiliśmy przybliżyć ten temat.

paznokcie hybrydowe u kosmetyczki

Co wyróżnia paznokcie kocie oko?

Tak naprawdę paznokcie te różnią się tylko jednym krokiem od tradycyjnego manicure hybrydowego. Wydają się dość skomplikowane, ale tak naprawdę jest zupełnie inaczej.

Po nałożeniu bazy na przygotowaną płytkę, nakłada się pierwszą warstwę lakieru. po utwardzeniu przechodzimy do kolejnego lakieru, tym razem już z efektem Cat Eye. Może to być transparentny lakier lub już zawierający pigment koloru. Przed położeniem dłoni pod lampę, należy użyć magnesu. Potrzymaj go na wysokości 3 mm nad płytką przez około 5-10 sekund.

Jednym z popularniejszych efektów jest uzyskanie smugi światła dzięki trzymaniu magnesu w jednym miejscu. Warto zwrócić szczególną uwagę, by nie dotknąć płytki. W przeciwnym razie, będzie trzeba zacząć od nowa. Kolejno należy utwardzić lakier pod lampą a następnie powtórzyć cały krok.

Lakier do paznokci „Cat eye”

Dobranie odpowiedniej jakości lakieru i koloru pozwoli stworzyć wyjątkowe paznokcie z pożądanym efektem 3D. Najlepiej sprawdzi się hybrydowy ciemniejszy odcień. Dzięki temu drobne elementy będą jeszcze bardziej widoczne. Najważniejsze jest to, aby na kolorze warstwa magnetycznych opiłków była widoczna.

Doskonałym wyborem będzie hybryda w kolorze ciemnego brązu, fioletu lub zieleni. Jasne kolory nie podkreślą planowanego efektu, co sprawi że opiłki będą widoczne dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się z bliska. Sprawdzą się tutaj na przykład produkty marki Semilac lub Neonail.

paznokcie kocie oko

Czym urozmaicić efekt?

Wyżej wspominany magnes do opiłek może być bardziej lub mniej specjalistyczny. Każdy powinien dać powinien sprostać zadaniu. W drogeriach kosmetycznych mamy szeroki wybór różnego typu łopatek magnetycznych. Pozwolą one uzyskać różnego typu wzory. Można znaleźć takie, które uformują fale, koła, kratki lub nawet serduszka.

Równie ciekawe może być pomieszanie kolorów. Przykładem może być nałożenie na przykład kolorowego lakieru z opiłkami na warstwę czarnego lakieru. W ten sposób uzyskasz głębię i jeszcze większą trójwymiarowość.

Magnetyczne zdobienia świetnie prezentują się z biżuterią. Przy doborze stylizacji warto postawić na dodatki z cekinami lub kryształkami. Cekinowa sukienka nie będzie wcale gorszą opcją. Oczywiście paznokcie sprawdzą się również na co dzień, bez konieczności ich podkreślania.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.