Planszówki – kupować czy nie? Jak spędzać wieczory zimą?

Czy kupować planszówki? Fajnie jest czasem grać z rodziną czy przyjaciółmi w gry planszowe. Mają one to do siebie, że są przyjemne i naprawdę fajnie jest czasem zagrać w jakąś planszówkę, aby się odstresować. To przyjemne. Jednak takie gry są drogie i czasem naprawdę może się okazać, że kosztują fortunę, a nas nie stać na nie. Może lepiej wybrać się do specjalnego miejsca, gdzie można zagrać w planszówki za darmo i przetestować czy jest to coś, co nam się podoba, a może raczej coś, od czego chcielibyśmy odejść. To wszystko jest zależne od tego czy będziemy chcieli w te planszówki potem grać. Czasem to wszystko jest słomianym zapałem. Nie możemy ulegać swojemu słomianemu zapałowi, co do pewnych rzeczy jest to niezdrowe i może okazać się dla nas bardzo niedobre. Postępujmy tak, abyśmy się potem nie musieli za siebie wstydzić. Nasze postępowanie powinno być spójne z nami samymi, zatem kupowanie gier tylko po to, aby zaszpanować przed znajomymi nie jest dobrym pomysłem. Dobrym pomysłem jest świadomość, to ona powinna być dla nas przewodnikiem. Tylko odpowiedzialne decyzje mogą okazać się dobre. Chciejmy być lepszymi wersjami samych siebie. Chciejmy być dobrzy sami dla siebie. Róbmy to, co może okazać się dla nas samych właściwe.

Czy warto grać w planszówki?

Ależ oczywiście, że tak. To rozwija naszą inteligencję. Możemy dzięki temu troszkę się wysilić intelektualnie i spędzić czas ze znajomymi. Nie mamy utartych schematów, tylko żyjemy tak, że sprawia nam to radość. Może to troszkę takie dziecięce sposoby, ale działają, a przecież chodzi właśnie o to, aby coś działało.

Planszówki – dla kogo?

Planszówki tak naprawdę są dla każdego. Nawet dla osób, które z natury są ponure. Nawet ludziom – tak zwanym ponurakom – dobrze pokazać gry planszowe, bo mogą się szybko wciągnąć. Ich nastrój może ulec poprawie, a przecież o to chodzi, żeby wszyscy się dobrze czuli i mogli dobrze bawić. Planszówki mogą być dla nas czymś, co będzie nam umilało dni. Chodzi przecież koniec końców tylko o to, aby sobie umilać czas. Nie ma co się smucić. Bycie smutnym nie wychodzi nam na dobre.

Gdzie można spróbować grać w planszówki?

Czasem może się zdarzyć, że nie stać nas na zakup planszówki w ciemno, a chcemy sami spędzić troszkę przyjemnego czasu. Może się zatem okazać, że doskonałą inicjatywą będzie wybranie się z bliskimi do specjalnej kawiarni, która ma wiele planszówek i można tam zagrać i sprawdzić jak dana gra nam odpowiada i czy jest to to, co tak naprawdę chcielibyśmy robić. Zobaczyć warto, bo może okazać się, że nam się spodoba. Takie coś nie jest drogi i właściwie jest w większości miejsc wliczone w cenę, jaką zapłacimy na przykład za herbatkę, którą zamówimy w takim miejscu. Wybierzmy się zatem gdzieś z domu. Nie ma co siedzieć z rękami założonymi, jak można wyjść i zobaczyć, jaki ten świat naprawdę może być ciekawy, zaskakujący i wspaniały. Sprawdźmy jego piękno.

Redakcja modnenewsy.pl