Jak usunąć plamy z farby do włosów – skuteczne porady

Domowa koloryzacja włosów, choć bardzo łatwa, a przez to powszechnie stosowana, oznacza ogromne ryzyko pobrudzenia się farbą. Farbą do włosów można pobrudzić skórę twarzy, szyję, ale też i ręce. A jak każda kobieta koloryzująca swoje włosy wie, usunięcie tych zabrudzeń jest niezwykle trudne i kłopotliwe. Jak więc zrobić to najlepiej? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na to, aby usunąć plamy z farby do włosów?

Jak się zabezpieczyć?

Mądry Polak po szkodzie. Powiedzenie to pasuje doskonale do wielu sytuacji, w tym również do problemu obecnych na skórze plam po farbie do włosów. Żeby nie szukać metod i sposobów na to, jak usunąć plamy z farby do włosów, przede wszystkim trzeba nie dopuścić do ich powstania. Jak to zrobi? Oczywiście przy pomocy specjalnego zestawu zabezpieczającego w postaci rękawic i kremu. Gumowe rękawice powinny znaleźć się na dłoniach podczas farbowania, co zapobiegnie ubrudzeniu dłoni. Co jednak z kremem? Okazuje się, że krem, koniecznie tłusty, rewelacyjnie zapobiega powstawaniu na skórze plam od farby. Wystarczy się tylko takim kremem natrzeć, aby farba zupełnie do skóry nie przywierała, co spowoduje, że zmycie jej będzie banalnie proste, nawet pod zwykłą bieżącą wodą. Zamiennie do kremu może być użyta również zwykła wazelina.

Jak usunąć farbę do włosów ze skóry?

Jak każdy jednak doskonale wie, nawet najlepsze zabezpieczenia nie są w stanie uchronić przed wypadkiem całkowicie. Czasem mimo zastosowania rękawic lub też odpowiedniego kremu, farba, tak czy inaczej, przedostanie się na takie miejsca skóry, które były zupełnie niechronione. Co wtedy zrobić? Jak się okazuje, jest kilka metod, które pozwala szybko i bezboleśnie usunąć zabrudzenie farbą. Co można polecić?
Usuwanie plam po farbie można z powodzeniem zrealizować przy pomocy wielu dostępnych w domu rzeczy i środków. Co zatem sprawdzi się dość dobrze? Szczególnie warte uwagi są różnego rodzaju płyn do demakijażu. Płyny tego typu posiadają w swoim składzie substancje oleiste, które jak wiadomo, doskonale rozcieńczają farby. Wystarczy tylko pozostawić płyn na pomalowanym fragmencie skóry na kilku minut, aby można go było zetrzeć jednym pociągnięciem papierka. Innego rodzaju ciekawym pomysłem jest lakier do włosów. W tym celu wystarczy tylko lakier spryskać nieco na papierek lub wacik, a następnie kilkukrotnie przetrzeć nim zaplamione miejsce na skórze. Jeśli żadnego z dwóch wyżej wymienionych środków nie ma pod ręką, ostatecznie skorzystać można ze zmywacza do paznokci. Tutaj jednak dość duża uwaga. Nie jest on polecany osobom, które posiadają dużą wrażliwość na przesuszanie się skóry, ponieważ środek ten jeszcze bardziej pogłębia miejscowo ten problem.

Nietypowe metody usuwania plam po farbie do włosów

Często zdarza się jednak tak, że niestety, ale żaden z powyższych sposobów może być wykonany, ponieważ po prostu nie ma go pod ręką. Nie oznacza to jednak na szczęście tego, że z daną plamą trzeba pozostać już na długo. Istnieje wiele innych, równie skutecznych metod, które zrealizować można przy pomocy bardzo nietypowych produktów.
Dobrym przykładem takiego nietypowego produktu do usuwania plam po farbie do włosów, jest pasta do zębów. Zawarty w niej fluor bardzo skutecznie rozpuści farbę, dzięki czemu wystarczy tylko pastę po nałożeniu zmyć, aby razem z nią zeszła również farba.
Zupełnie innego rodzaju metodą jest sok z cytryny. Wystarczy tylko kilka kropli świeżo wyciśniętego soku z cytryny, aby całkowicie usunąć farbę. W tym celu trzeba tylko zakroplić nią wacik kosmetyczny i kilkukrotnie przetrzeć nim ubrudzone miejsce.
Niezwykle skutecznym, naturalnym sposobem na to, aby pozbyć się takiej nieprzyjemnej plamy, jest soda oczyszczona. Ten chyba najbardziej uniwersalny w kuchni produkt sprawdzi się również i podczas takiej wpadki. Żeby użyć sody, wystarczy tylko wymieszać ją z mydłem w płynie, nałożyć na poplamione miejsce, a następnie lekko je umyć poprzez delikatne masowanie. Taka mieszanka z pewnością bardzo szybko usunie zabrudzenie. Co bardzo ważne, bez nawet najmniejszego ryzyka dla skóry.

Podsumowanie

Plamy z farby do włosów są nie tylko bardzo nieprzyjemne, co również niezwykle trudne do usunięcia. Da się ich jednak całkiem sprawnie pozbyć. Wystarczy tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Redakcja modnenewsy.pl