Rozmiarówka spodni damskich

Problemem wielu kobiet jest odnalezienie właściwego rozmiaru spodni. Nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Informacje zawarte na metkach są często nie jasne i powodują wiele niejasności. Na pewno nie raz zdążyła ci się sytuacja, kiedy nie wiedziałaś, jaki rozmiar wybrać. Chcielibyśmy w tym artykule bardziej rozwinąć temat i wyjaśnić na czym polega i jak wygląda rozmiarówka spodni damskich.

spodnie damskie rozmiary

Jak dobrać właściwy rozmiar spodni?

W sklepach zazwyczaj można znaleźć spodnie w rozmiarach od 32 do 46. Są często przypadki, gdy klientki nie mieszczą się w skali. Wtedy najprostszym sposobem jest udanie się do krawca. Te opcje na razie pomińmy i załóżmy, że klientka ma szczęście i mieści się w skali.

Poniżej znajduje się tabela rozmiarów, dzięki której możecie sprawdzić, jaki rozmiar na was będzie pasował.

rozmiar spodni3234363840424446
obwód talii6162656872768085
obwód bioder83869397101105108113
rozmiar jeansów (WL)24/2526/2728/2929/3031323334/35

Często dodatkowo pojawiają się niejasne symbole WL. Są to skróty od angielskich słów szerokość (W-width) oraz długość (lenght-L). Utrudnieniem jest to, że wartości podawane są w calach. Jeden cal to około 2,5 cm. Warto przeliczyć w ten sposób swoje wymiary. Wartości te zostały przedstawione w ostatnim wierszu. Przykładowo W28 I L29 odpowiada rozmiarowi 36. Warto zapamiętać swój rozmiar i mieć tabelkę z głowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o rozmiarach spodni damskich?

Często sklepy nie do końca mają rozmiary zgodne z ustalonymi normami. Przykładowo w sklepie X będzie na ciebie dobre 36, a w Y 40. Właściwie nie musimy o tym pisać, bo na pewno spotkałaś się już z takimi sytuacjami. Warto jednak utwierdzić cię w przekonaniu, że to nie z twoim rozmiarem jest coś nie tak. Jest to po prostu popularny błąd producentów, często spowodowany pochodzeniem firm z różnych stron świata.

rozmiarówka spodni damskich kobieta

Najlepiej więc przymierzyć spodnie stacjonarnie i sprawdzić, które leżą najlepiej. Jeżeli nie mamy takiej możlliwości, bo zamawiamy online, sprawa jest nieco trudniejsza. Na szczęście jest na to kilka sposobów.

Klienci często w komentarzach pod postem przesyłają opinię na temat zakupionego produktu- czy produkt jest zgodny ze standardowym rozmiarem czy też zawyżony lub zaniżony. Taka informacja jest w stanie zaoszczędzić nam zamieszania przy odsyłaniu produktu. Trzeba oczywiście pamiętać, że jest to tylko subiektywna opinia, która nie do końca musi być zgodna z prawdą.

Należy pamiętać, że rozmiarówka spodni damskich jest zupełnie inna niż męskich. Dla każdej płci wymiary są inne.

Redakcja modnenewsy.pl