T-shirt męski do garnituru? Czemu nie!

Niegdyś obowiązkowym dodatkiem do garnituru była koszula, najlepiej w kolorze białym. Z czasem zaczęto akceptować koszule w innych kolorach, a także w ciekawych wzorach. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się noszenie t-shirtów do garnituru. Dotyczy to nie tylko mało oficjalnych okazji, na które garnitur zakładamy raczej grzecznościowo.

Biała, elegancka koszulka

Obecnie bardzo często widzimy na ulicach mężczyzn, którzy noszą garnitur w połączeniu z białą koszulką. Jest to bardzo eleganckie połączenie. Biały t-shirt męski zyskał sporą popularność już jakiś czas temu, jednak wtedy był on zakładany głównie do eleganckich, lecz nie garniturowych spodni. Tymczasem coraz częściej możemy zauważyć, że mężczyźni rezygnują z koszul na rzecz właśnie koszulek. Są one przede wszystkim lżejsze, dlatego idealnie nadają się na lato. Pozwalają one czuć się elegancko, lecz zarazem zachować luźniejszy ton stylizacji. Biały t-shirt jest już powszechnie akceptowany nie tylko w przypadku mniej oficjalnych wyjść, podczas których mężczyźni zakładają garnitury. Coraz częściej możemy w nich zobaczyć panów w teatrach, a także na weselach. Co więcej, nawet niejeden pan młody zdecydował się na białą koszulkę w miejscu profesjonalnej, eleganckiej, białej koszuli. A co z koszulkami w innych kolorach? Póki co nie są one jeszcze tak popularne, lecz niektórzy mężczyźni zakładają je czasem do garnituru. Ważne, aby nie były to typowe, sportowe t-shirty. W przeciwnym razie będą one nieco gryzły się z eleganckim strojem, jakim jest garnitur.

Czy zawsze pasuje?

Pamiętajmy, że nie w każdej sytuacji możemy pozwolić sobie na założenie koszulki do garnituru. Mowa tutaj nawet o białych koszulkach, które często godnie zastępują koszulę. Przykładem będzie chociażby stylizacja do pracy, gdzie obowiązuje bardzo surowy dress code. Wtedy nie możemy pozwolić sobie na luźniejsze ubrania, a do takich należy przecież t-shirt. Jeśli wybieramy się na bardzo elegancką, dostojną wręcz uroczystość, to wybór t-shirtu zamiast koszuli nie będzie trafiony. Warto także pamiętać, że t-shirt może pasować do garnituru, jednak nie do fraka czy smokingu. Są to pewne rodzaje garnituru, które wymagają specjalistycznej, koszulowej oprawy. Jeśli mężczyzna chce wyglądać naprawdę elegancko, to powinien zrezygnować z koszulek na rzecz dobrej jakości koszul.

Nowa moda?

Musimy pamiętać, że moda ciągle się zmienia. Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia było, żeby nosić koszulkę do garnituru. Dziś jednak jest to strój powszechnie akceptowany nawet przez modowych konserwatystów. Niemniej jednak możemy oczekiwać, że wkrótce modowe zasady ulegną poluzowaniu. Być może możliwe będzie noszenie różnokolorowych koszulek do garnituru. Już dziś niektórzy mężczyźni promują taką modę, chociaż nie wszędzie taki strój będzie zgodny z obowiązującymi normami. Pamiętajmy, że jeśli chcemy założyć koszulkę do garnituru, to wybierzmy t-shirt dobrej jakości, który nie będzie zbyt szeroki, lecz z drugiej strony nie będzie zbyt opinający dla mężczyzny.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.