Cienie pod oczami – jak się ich pozbyć?

Przedstawicielki płci pięknej muszą zdawać sobie sprawę, że im więcej nocy będą zrywać na różnego rodzaju imprezy, tym bardziej ich oczy będą upodobniały się do pandy. Godny uwagi jest również fakt, że na cienie pod oczami oddziałuje znacznie więcej czynników niż zmęczenie. Warto także wiedzieć, że skóra wokół oczu starzeje się aż 36% szybciej w porównaniu do reszty twarzy. Rekomendowane jest zatem obdarzenie jej szczególną troską, gdyż jak wiadomo spojrzenie może odmłodzić praktycznie cały wygląd. Jakie są sposoby na pozbycie się cieni pod oczami?

Warzywa

Świetnym rozwiązaniem na cienie pod oczami może być świeży i niepryskany ogórek. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że warzywa pełne chemii mogą wyrządzić zdecydowanie więcej szkód dla skóry niż korzyści. Wspomniane ogórki zawierają w swoim składzie bardzo cenne przeciwutleniacze oraz flawonoidy ograniczające nie tylko obrzęki, ale również zaczerwienienia czy podrażnienia. Z kolei sole mineralne są w stanie bardzo efektywnie usunąć opuchliznę, a także cienie pod oczami. Ponadto schłodzony ogórek działa również kojąco.

Ziemniak

Warzywo przede wszystkim dzięki wybielającym właściwościom będzie w stanie doskonale poradzić sobie z cieniami, a także zaczerwieniami. Można użyć ziemniaka na dwa sposoby.

Surowego ziemniaka wystarczy pokroić w plastry, a następnie włożyć do lodówki do momentu, aż będzie chłodny. Wtedy można bez żadnego problemu przyłożyć warzywo do oczu.

Z kolei drugą opcją jest starcie ziemniaka na papkę, a później zebranie soku. Wystarczy w tym celu zamoczyć waciki w soku z omawianego warzywa, a następnie przyłożyć do oczu. Okład będzie w stanie zadziałać na skórę nie tylko ściągająco, ale również pomoże w usunięciu zatrzymanej wody pod oczami.

Wody

Nie wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że woda różana charakteryzuje się właściwościami odmładzającymi, przeciwzapalnymi oraz odświeżającymi.

Koniecznie należy zaznaczyć, że okład z wacików namoczonych wspomnianą wodą różaną może zdecydowanie ograniczyć cienie pod oczami. Z kolei skóra w ich okolicy będzie odświeżona. W jaki sposób możliwe jest przygotowanie wody różanej? W zupełności wystarczą płatki róż, a także woda destylowana.

Zalecane jest nalanie takiej ilości wody, by była ona w stanie przykryć płatki. Warto również gotować na wolnym ogniu do momentu utraty koloru przez wspomniane płatki. W kolejnym kroku powinno się odcedzić wodę, a także przelać do butelki.

Warto również wiedzieć, że woda chabrowa wykazuje się właściwościami kojącymi. Doskonale działa nie tylko na zmęczone, ale również podrażnione oczy. Należy również zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest robienie okładów z wody chabrowej. Można także bez żadnego problemu zdecydować się na zamrożenie wody w woreczkach przeznaczonych do lodu. Woda w tej formie będzie bowiem mogła ukoić zmęczone oczy, a także umożliwi pozbycie się cieni.

Oleje

Olej migdałowy zaliczany jest do produktów stosowanych w kosmetyce. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że nie tylko doskonale nawilża skórę, ale również paznokcie czy włosy. Należy również wiedzieć, że wspomniany olej zawiera w swoim składzie bardzo dużą liczbę istotnych substancji odżywczych takich, jak sole mineralne, proteiny, witaminy A, E, D i z grupy B. Warto mieć świadomość, że witaminy z grupy B będą zapobiegały odwodnieniu komórek, z kolei A i E doskonale będą oddziaływały na jędrność czy elastyczność skóry.

Należy nanieść przed pójściem spać odrobinę oleju na skórę pod oczami, a także delikatnie ją wmasować. Następnie wystarczy spokojnie położyć się spać. Rekomendowane jest po przebudzeniu zmycie oleju za pomocą chłodnej twarzy oraz żelu do twarzy. Zalecane jest ponadto, by wspomniana kuracja trwała przynajmniej trzy tygodnie.

Z kolei olej z wiesiołka jest tłoczony na zimno. W ten sposób można mieć pewność, że zachowane w nim zostały praktycznie wszystkie cenne składniki, do których należy zaliczyć nienasycone kwasy tłuszczowe. Są one w stanie utrzymać właściwy poziom nawodnienia organizmu, a także zapobiec utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.