Jak szybko wyczyścić oryginalne obuwie skórzane?

Kochasz akcesoria odzieżowe z oryginalnej skóry? My również! Dlatego staramy się zachować ich piękno możliwie, jak najdłużej. Nawet najlepsza skóra może tracić na swoim blasku z upływem lat… Podczas użytkowania galanterii pojawiają się na niej nierzadko różnego typu zabrudzenia, które pozostawione mogą pogarszać wygląd akcesoriów i przyczynić się do ich zepsucia. Na szczęście można temu zapobiec! Możesz pomóc zachować odpowiedni kształt, strukturę i wygląd skóry naturalnej i ekologicznej z pomocą impregnacji i konserwacji. Regularne czyszczenie z pomocą odpowiednich preparatów pozwala korzystać z ulubionych dodatków odzieżowych bez ograniczeń. Które najlepiej wybrać? Jak szybko i profesjonalnie czyścić, impregnować i konserwować galanterie skórzana? Wskazówki poniżej!

Jak przygotować galanterie do czyszczenia? 

Chcesz szybko uporać się z zabrudzeniami na ulubionej torebce? Pamiętaj, że zanim przejdziesz do usuwania plam z torebki ze skóry naturalnej to w pierwszej kolejności musisz przetrzeć ją szmatką i oczyścić z kurzu. W przeciwnym razie wetrzesz go głęboko w materiał i ją uszkodzisz. Podobnie postępujemy chcąc czyścić skórzane obuwie męskie i damskie. Najpierw przecieramy je, a dopiero potem walczymy z ewentualnymi niedoskonałościami. Każda teczka męska skórzana, jak i ekskluzywna torebka damska również będzie wymagała takiego działania przed dalszym usuwaniem plam, a tym bardziej impregnacją i konserwacją. Tylko w ten sposób zachowasz piękno swojej galanterii na długie lata! 

Czego używać do impregnacji i konserwacji? 

Do przeprowadzenia solidnej konserwacji potrzebne będą odpowiednie preparaty. Zabieg ten warto wykonywać bardzo regularnie. Zaleca się go raz na 2 lub 3 miesiące. Celem impregnacji i konserwacji jest zachowanie elastyczności, ochrona przed wilgocią i dbanie o naturalne piękno galanterii na bardzo długi czas. Oryginalne torebki ze skóry naturalnej, skórzane obuwie i pozostałe akcesoria galanteryjne mogą przez kilkadziesiąt lat pozostać tak piękne, jak w dniu kupienia. Wszystko zależy od nas samych i od tego, jak bardzo się o nie zatroszczymy. Preparaty do impregnacji nie należą do drogich. Warto zamawiać je z sklepów internetowych z galanterią skórzaną. Wtedy będziesz mieć gwarancję, że są odpowiednio dostosowane do tego typu dodatków odzieżowych. Zaleca się sprawdzanie ich składu. Im bardziej naturalne będą produkty, za pomocą których wykonywana jest impregnacja i konserwacja tym lepiej. 

Każde skórzane obuwie męskie i damskie będzie wymagało zastosowania odpowiedniej pasty do butów lub kremu. Zwróć uwagę na to z jakiego typu skóry zostały wykonane Twoje buty. Dobierz do nich odpowiedni preparat do impregnacji i zadbaj o ich piękno! W pastowaniu z pewnością pomoże dobranie specjalnej szczotki lub gąbki, która pomoże nanieść preparat na powierzchnie butów i prawidłowo go rozprowadzić. Polecamy m.in. gąbkę z dozownikiem do polerowania skór firmy Brama. Jej dozownik sprawia, że używany środek nie wysycha i przez to możesz z niego korzystać znacznie dłużej. Natomiast sama jego aplikacja staje się dużo łatwiejsza i precyzyjniejsza. 

Mając torebki ze skóry naturalnej i aktówki, które uszyto z wykorzystaniem skóry licowej warto stosować tłuszcze ochronne. Ich zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni tej szlachetnej skóry. Warto postawić na preparat ekologiczny, który nie tylko zadba o galanterie, ale też będzie bezpieczny dla Twoich dłoni i jednocześnie dobry dla środowiska. Świetne tłuszcze ochronne wypuściła polska marka Coccine

Jeśli teczka męska skórzana lub obuwie zostały wyprodukowany z użyciem zamszu i nubuku to stoi przed Tobą spore wyzwanie. To jeden z najtrudniejszych do impregnowania materiałów. Bardzo łatwo jest go zabrudzić i uszkodzić. Sprawdzi się tutaj szczególnie specjalna farba do zamszu i nubuku w formie sprayu. Pomoże ona odzyskać kolor i dokładnie wyczyści z głębszych zabrudzeń. Sprawdzony przez nas produkt to spray od wspominanej ekologicznej marki Coccine w bardzo przystępnej cenie.

Gdy nie wiesz, zapytaj…

Mając dylemat, jakiego preparatu do konserwacji, impregnacji, czy po prostu czyszczenia akcesoriów galanteryjnych użyć nie bój się dopytać o odpowiedni specjalisty. W sklepach internetowych bez problemu kupisz to czego potrzebujesz, a pytania możesz śmiało zadawać na chacie lub mailowo. Firmy często również umieszczają na swoich stronach celowo kontakt telefoniczny. Odważ się zadzwonić, by ustalić czego powinieneś użyć. Lepiej dopytać o szczegóły niż zniszczyć ulubione akcesoria…

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *