Czy warto kopiować styl naszego idola? Trendy celebrytów.

Nie ma co, każdy z nas ma jakiegoś idola. Dobrze jest jednak wiedzieć czym różni się zwyczajny idol od autorytetu. Przecież nikt z nas nie chce na ślepo podążać za jakąś swoją niedoścignioną gwiazdą. Róbmy wszystko z głową. To właśnie zdrowe podejście jest kluczem do sukcesu. Miejmy do siebie szacunek i nie podążajmy bez sensu za trendami jeśli chodzi o to, jak ubierają się celebryci. Nie nadążymy za nimi i tak, bo to, co się tam dzieje może przechodzić wszelkie ludzkie pojęcie. Ci ludzie bardzo często są sfiksowani na popularności i zrobili by wszystko, żeby wyglądać po prostu jeszcze dziwniej i nienormalnej, a przecież nie o to nam chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, żeby się rozwijać i stawiać na siebie. To my mamy być swoim kapitałem. Tylko inwestycja w siebie, może nam się w dłuższej perspektywie długoterminowej opłacić. Nie ma co się spinać, nie ma co robić rzeczy, które nas nie satysfakcjonują. Postępujmy tak, żeby się nie musieć potem wstydzić. Jak będziemy kopiowali styl celebrytów, z pewnością może się okazać, że stanie się tak, że będziemy się wstydzili – a po co?

Jak żyć i co na siebie włożyć?

Chyba każda kobieta zna to pytanie „Co na siebie włożyć?”. Mało jest kobiet, które otwarcie przyznają, że mają wystarczającą ilość ciuchów i tak naprawdę więcej nie jest im potrzebne. Każdy lubi od czasu do czasu kupić sobie coś ładnego. Jesteśmy tak skonstruowani, że ładne rzeczy się nas trzymają, a my chcemy je mieć. Podobnie sprawa ma się ze stylem celebrytów. Chcemy być trendy, chcemy się ładnie nosić, chcemy, aby nas zauważono – dlatego kopiujemy styl celebrytów. Jest to czasem o tyle problematyczne, że niektóre trendy są po prostu sztucznie nadmuchiwane i nijak się mają do prawdziwej mody, która jest na ulicach. Nie możemy sobie pozwolić, aby chodzić ubranym jak pajac. Nikt z nas nie chce się przebierać, chcemy się raczej ładnie ubierać. Moda ma nam służyć. Moda powinna być dla nas, a nie my dla niej. Takie bycie więźniem mody jest do niczego i może okazać się, że będziemy przez to mieli więcej problemów niż pożytku.

Moda dla każdego z nas

Starajmy się, aby moda była dla nas, nie poświęcajmy się w całości modzie. Na przykład istnieje moda na rzeczy z dziurami – najpierw zapytajmy siebie samych czy to do nas pasuje. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na takie pytanie, bo ono jest maksymalnie ważne. Sami siebie musimy kontrolować, żeby nie stać się śmiesznymi. Popadanie w śmieszność nie jest dobre i na przykład zamiast zrobić z siebie elegancką starszą kobietę, będziemy z siebie robili klauna, który będzie wyglądał jak dzidzia piernik. Nie o to nam chodzi. Moda z klasą, a nie moda-przebieranka. Skórzane rzeczy są modne, ale też trzeba podchodzić do tego z umiarem, a nie obwiesić się skórą jak palma. Nie ma co popadać w skrajności, które mogą nam nie przynieść dobrych rezultatów. Wszystko z głową, żeby nie popaść w śmieszność.

Redakcja modnenewsy.pl