Jak dobierać swetry męskie do eleganckich stylizacji?

Przyjęło się, że do eleganckich stylizacji należy dobierać marynarkę, ewentualnie zrezygnować całkowicie z odzieży wierzchniej, co robimy najczęściej w bardzo ciepłe dni. Tymczasem okazuje się, że doskonałym uzupełnieniem klasycznego ubioru będą swetry męskie. Pozostaje jedynie pytanie, w jaki sposób dobierać swetry męskie do eleganckich stylizacji?

Tradycyjny sweter czy bezrękawnik?

Na początek warto uświadomić sobie, że wybór męskich swetrów jest dziś bardzo duży i nie ogranicza się tylko dla klasycznych krojów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą bezrękawniki, które sprawdzają się idealnie w szczególności w chłodniejsze dni. Swetry męskie typu bezrękawnik z powodzeniem zastąpią nam pozostałą odzież wierzchnią, choć niektórzy mężczyźni dobierają do nich dodatkowo marynarkę. Rzeczywiście, jest to dobre rozwiązanie, jeśli wybieramy się w miejsce, w którym będzie stosunkowo chłodno, zapewniając sobie tym samym komfort termiczny. Bezrękawnik warto zastawić z tradycyjną, białą bądź jasnoniebieską koszulą. Wybierając klasykę, postawmy na czarny sweter męski typu bezrękawnik, jeśli natomiast chcemy ożywić naszą stylizację, wybierzmy bezrękawnik w kolorze granatowym bądź szarym.

Jak nosić tradycyjne swetry do eleganckich strojów?

Jeśli decydujemy się założyć sweter męski do eleganckiej stylizacji, zadbajmy o to, aby nie posiadał on żadnych printów czy nadrukowanych haseł. Gładki sweter męski zdecydowanie sprawdzi się najlepiej. Dobrze, aby był on stosunkowo cienki, co wcale nie oznacza, że jednocześnie nie może być ciepły. Stawiając na dobrej jakości materiały, nie będziemy musieli wybierać pomiędzy dobrym wyglądem, a komfortem. Warto zwrócić uwagę także na kolory swetrów męskich do eleganckich stylizacji. Wybierajmy przede wszystkim modele w stonowanych barwach – granaty, czernie, szarości czy brązy, a nawet beże sprawdzą się idealnie. Co istotne, sweter nie musi być w dokładnie takim samym kolorze, jak spodnie. Przykładowo, ciekawe uzupełnienie szarych spodni będzie stanowił beżowy sweter.

  • Eleganckie swetry – na jakie okazje?

Eleganckie swetry męskie możemy zakładać na co dzień, na przykład do pracy, gdzie nie obowiązuje nas ścisły dress code, lecz zarazem musimy wyglądać profesjonalnie. Tego typu dodatek sprawdzi się również na przyjęciach, na które nie chcemy zakładać klasycznego garnituru. Niektórzy panowie decydują się nosić spodnie materiałowe w zestawieniu ze swetrem na każdą okazję, nawet gdy wybierają się wyłącznie na zakupy. Dzięki temu zawsze wyglądają bardzo stylowo i prezentują się nienagannie. 

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *