Jak ochronić psa przed wychłodzeniem?

W mroźne dni nie można zapominać o swoich czworonożnych przyjaciołach. Pomimo ich naturalnego przygotowania na zimę, poprzez sezonowe zwiększenie ilości sierści, trzeba zadbać dodatkowo o to, aby pupil się nie wychłodził. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubranka, np. sweterki dla psów.

Czy każdy pies potrzebuje dodatkowe ubranka w mroźne dni?

Podczas codziennego spaceru w prosty i szybki sposób można zaobserwować, czy Twojemu psu jest zimno. W sytuacji, gdy pupil trzęsie się z zimna i nienaturalnie podnosi łapki do góry, chodząc po śniegu, czy kuli się to oznaki, że Twój piesek potrzebuje dodatkowego futerka. W tym celu możesz kupić odpowiednio stworzone sweterki dla psów. Natomiast jeśli niska temperatura, śnieg i przeważający na zewnątrz chłód mu nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie pupil jest zadowolony z zabawy na śniegu. To znak, że jest mu ciepło i sam zadbał o swoje zabezpieczenie.

W jakich sytuacjach niezbędny jest zakup sweterka dla psów?

Istnieje kilka kluczowych sytuacji, w których bez sweterka lub innego ubranka wyjście z psem na spacer jest niemożliwe. Psy są też narażone na chorobę i przeziębienie. Najbardziej podatne na działanie niskich temperatur mogą być zwierzęta starsze, które mają już swoje lata. Dodatkową warstwę futra w postaci sweterka dla psów będą potrzebować pupile osłabione, po przebytych chorobach oraz te posiadające krótką i gładką sierść. Ze względu na swój organizm nie są w stanie zadbać o samodzielne ogrzanie się i w takich sytuacjach musimy im pomóc. Warto zaznaczyć, że psy domowe, które więcej czasu spędzają w pomieszczeniach niż na zewnątrz, również będą potrzebować sweterka. W związku z przebywaniem w domu ich sierść się nie zmienia wskutek zmian pory roku. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranko dla swojego psa?

Ubranka dla psa można kupić stacjonarnie w sklepie zoologicznym lub zamówić na stronie internetowej. Znajdziesz tam bardzo dużą ilość produktów do wyboru. Ze względu na indywidualne potrzeby możesz kupić kurtki przeciwdeszczowe, polary, bezrękawniki i wszelkiego rodzaju sweterki dla psów. Wybierając odpowiednie ubranko dla swojego czworonoga, zwróć uwagę, jakiego ocieplenia potrzebuje. Czy ma być to produkt, który będzie mu służył na co dzień czy tylko na specjalne okazje? Chcąc swojego psa nauczyć chodzenia w ubrankach, dobrym rozwiązaniem jest na początek wybór sweterka, który będzie można wygodnie założyć. W ten sposób twój pupil nie zniechęci się do produktu, tylko stopniowo przyzwyczai do jego obecności.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.