Jak schudnąć w tydzień?

Zostało niewiele czasu do większej imprezy a ty zastanawiasz się jak schudnąć w tydzień? Niestety złą wiadomością jest fakt, że to niewiele czasu. W tak krótkim okresie nie da się zdziałać cudów i zgubić kilku kilogramów tłuszczu. Dla jasności- jeden kilogram to około 7 tysięcy kcal. Gdy więc mamy potrzebę zrzucić 5 kilogramów, potrzebowalibyśmy 35 tysięcy deficytu kalorycznego.

Można jednak spróbować innych metod, które mają szansę poskutkować utratą na wadze. Przecież nie tylko tłuszcz jest odkładany w naszym organizmie.

Rozpraw się z zalegającą wodą w organizmie

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duży procent naszego składu ciała stanowi woda. Przy złej diecie składającej się z dużej ilości produktów przetworzonych, cukrów prostych, jeszcze łatwiej o jej nadmiar. Możemy pozbyć się jej na kilka sposobów.

woda dieta

Pierwszym z nich jest ograniczenie do minimum zawartości węglowodanów w naszej diecie. Wiążą one cząsteczki wody w organizmie, jeżeli je ograniczymy, spowoduje to utratę wiązanej wody. Nawet tydzień codziennych wyrzeczeń może przynieść pożądane rezultaty. Może nawet się okazać, że będziesz potrzebować dopasować swój nowy rozmiar spodni.

Skoro w organizmie mamy nadmiar wody, nie oznacza to, że mamy jej pić mniej. Jest tutaj jednak pewne ryzyko. Czasem niedostarczenie odpowiedniej ilości płynów może się przyczynić do jeszcze większego ich magazynowania. Jeżeli nie lubisz ryzyka, lepiej pomiń ten krok.

By wspomóc proces usuwania wody, warto zaopatrzyć się w ziołowe suplementy, wspomagające proces usuwania wody. Można je znaleźć w aptekach ja i również drogeriach kosmetycznych. Taki zakup będzie dodatkową motywacją do trzymania się postanowień.

Wiadome jest, że błonnik pęczniej w układzie pokarmowym. Zrezygnuj więc z surowych warzyw i owoców bogatych w błonnik. W ten sposób również nieco zatrzymasz swoją wagę.

Uważaj na sól!

Według badań, ilość soli w naszych posiłkach wpływa na przyrost masy ciała. Tak naprawdę człowiek nie ma zapotrzebowania na sól. Jedynie potrzebuje sód, ale zaleca się spożycie ledwie 5g na dzień więc niewiele.

jak schudnąć w tydzień talia

Faktem jest, że sól zatrzymuje wodę w organizmie. Jeżeli spożywasz jej dużo, powinieneś szybo zauważyć skutki jej odstawienia. Dzięki temu możesz nawet pozbyć się 1,5kg zalegającej wody w ciągu 24 godzin.

Jak schudnąć w tydzień bez ćwiczeń fizycznych?

Trening i dieta to podstawa do utraty wagi. Jednak nie zawsze osoba ma czas, możliwości i chęci do aktywniejszego spędzania czasu. W tydzień większa utrata tkanki tłuszczowej- jak wyżej wspominano- nie jest za bardzo możliwa. Przestrzeganie zasad żywnościowych powinno pomóc usunąć wodę. Warto jednak rozważyć ćwiczenia fizyczne, a na tyle ile to możliwe. Trening podkręca metabolizm i pozwala spalić dodatkowe kalorie. Przyniesie to świetne skutki, ale nie od razu. Zwykły spacer jest również świetnym początkiem rozpoczęcia całej przygody z ćwiczeniami.

Możesz również spróbować hatha jogi, która doskonale sprawdzi się na sam początek

Redakcja modnenewsy.pl