Przedłużanie i zgęszczanie włosów – jaki wybrać salon?

Dla wielu kobiet wygląd zewnętrzny jest jedną z najważniejszych spraw w codziennym życiu. Panie pieczołowicie starają się zawsze wyglądać atrakcyjnie – farbują włosy, używają kosmetyków kolorowych do makijażu, trenują na siłowni aby wyrzeźbić swoje ciało. Nie da się ukryć – atrakcyjnie wyglądająca kobieta na pewno czuje się pewniejsza siebie. Wiele pań skarży się na liche włosy. Rzadko które obdarzone są bujną czupryną, a nawet jeśli tak – to z wiekiem zazwyczaj włosy przerzedzają się. Fryzjerstwo i kosmetologia znają jednak rozwiązanie na niemal każdy problem urodowy. Jedną z najpopularniejszych metod radzenia sobie z prześwitami na głowie jest przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Metody przedłużania włosów

Rozwój fryzjerstwa sprawił, że obecnie wyodrębnić można kilka metod doczepiania sztucznych włosów. Najstarsza i nadal dość popularna metoda, to przedłużanie włosów na tak zwane mikroringi. Na końcu włosów klientki robi się mały supełek za pomocą specjalnej gumeczki i przyczepia się tam sztuczne pasemko włosów. Kolejnym sposobem może być tak zwana metoda kanapkowa. Służy ona do zagęszczania włosów i polega na wpinaniu u nasady pasemek włosów syntetycznych. Kolejną metodą jest na przykład zgrzewnie włosów sztucznych z naturalnymi za pomocą pistoletu wypełnionego keratyną. Ta ostatnia metoda nie jest aż tak popularna i rzadko który salon wykonuje na ten moment taką usługę. Wynika to przede wszystkim z tego, że wymaga on dużego nakładu finansowego, na sprzęt. Keratynowe przedłużanie włosów, niestety nieco obciąża naturalne włosy, które po ściągnięciu doczepianych pasemek, trzeba dość krótko obciąć. Dlatego właśnie niewiele kobiet się decyduje na ten sposób. Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą keratynową jest jednak naprawdę bardzo wytrzymałe. Fryzurę nosić można bardzo długo i wygląda ona niezwykle naturalnie. Znacznie bardziej niż w przypadku mikroringów czy metody kanapkowej.

Jaki salon wybrać na przedłużanie i zagęszczanie włosów

Zastanawiając się nad wyborem miejsca, w którym poddamy się przedłużaniu włosów, warto przeczytać opinie w Internecie. Zwykle salony wrzucają zdjęcia, na których pokazują efekty doczepiania sztucznych włosów. Nie ulega wątpliwości, że tego typu zdjęcia są czasem poddawane retuszowi. Stąd nierzadko pojawiają się rozczarowania po skorzystaniu z usługi rzekomo wyśmienitego specjalisty. Warto popytać wśród znajomych kobiet, czy któraś wykonywała przedłużanie i zagęszczanie włosów. Jeśli tak, może taka właśnie osoba podpowie nam, gdzie zapisać się na wizytę. Warto zapytać również w salonie, do którego chodzimy na farbę i strzyżenie. Bardzo rzadko zdarzają się przypadki dobrania idealnego odcienia włosów syntetycznych do włosów naturalnych. Dlatego dobrze, jeśli zarówno farbowanie jak i przedłużanie i zagęszczanie włosów wykonywałaby jedna i ta sama osoba. Wtedy mamy pewność, że fryzjer korzysta z dokładnie tych samych farb i nasze włosy będą miały identyczny kolor – zarówno te syntetyczne jak i nasze naturalne.

Jak dbać o sztuczne włosy?

Wiele osób nie decyduje się na przedłużanie i zagęszczanie włosów, ponieważ boją się one, że takie włosy wymagają dodatkowej, specjalistycznej pielęgnacji. Co prawda, o włosy sztuczne należy dbać, ale tak naprawdę to nic skomplikowanego. Wystarczy stosować się do kilku ogólnych zasad. Przede wszystkim, należy myć je zgodnie z kierunkiem założenia. Oznacza to że nie można pochylać głowy do góry nogami, tylko należy na przykład wejść pod natrysk i myć je na stojąco. To zalecenie szczególnie istotne jest w przypadku, gdy przedłużanie i zagęszczanie włosów odbyło się metodą kanapkową lub mikroringami. W przypadku nieprzestrzegania tego obostrzenia, włosy mogą się solidne poplątać albo po prostu odpaść. Warto myć włosy delikatnie, nie szarpać ich a po umyciu nałożyć grubą warstwę odżywki. Włosy sztuczne powinny mieć nałożone znacznie grubszą warstwę odżywki niż nasze naturalne. Czesać należy je grzebieniem z szerokim rozstawem ząbków, delikatnie, nie szarpiąc.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.