Jakie mikroskładniki są ważne jeśli chodzi o zdrową tarczycę?

Problemy z tarczycą są obecnie nagminne. Nie cierpią na nie jedynie kobiety, istnieją także mężczyźni, którzy zmagają się z problemami z tarczycą. Jest ich całkiem sporo. Jak powinniśmy funkcjonować, jaką dietę prowadzić, aby nie mieć problemów z tarczycą? Przede wszystkim ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta. Taka, która nie będzie działała wyniszczająco dla naszego organizmu. Taka, która jest łatwa, prosta i przyjemna. Nie ma co się katować dietą. To nie ma być dla nas kara. To powinna być przyjemność. Powinniśmy być wyluzowani i szczęśliwi. Dieta człowieka zdrowego to także dieta człowieka szczęśliwego. Nie można się zdrowo odżywiać i być w niezgodzie ze sobą. Podstawą zdrowej diety jest zgoda na to, co robimy. Zatem wszelkie katowanie swojego organizmu powinno przejść do lamusa. Tarczyca funkcjonuje poprawnie, gdy się o nią właściwie dba.

Zobacz także: JAK PROWADZIĆ ZDROWY TRYB ŻYCIA?

Jaki lekarz nam pomoże?

Trzeba przyznać, że kluczowe może okazać się udanie do endokrynologa. Jest to lekarz, który specjalizuje się w zdrowej tarczycy. Taki lekarz powinien nam zalecić odpowiedni komplet badań. Aby dwa razy nie płacić, możemy badania zrobić sobie na własną rękę i iść do lekarza z gotowymi wynikami. Jest to super idea, bo nie generuje ona dodatkowych kosztów. Skupiamy się tylko na tym, co mamy zrobić. Jeśli chcemy być jeszcze bardziej oświeceni w kontekście zdrowej diety, fajnie jest się zapisać do grup na Facebooku, które są specjalnie stworzone po to, aby się dokształcać i wzajemnie wymieniać informacjami. Osoby, które tam się udzielają mogą co nieco nakreślić na temat diety prozdrowotnej.

Wiedza musi być kompleksowa i sprawdzona

Zdrowie jest na pierwszym miejscu. Nie możemy się dać uwikłać w jakieś pseudonaukowe publikacje, które nijak się nie mają do rzeczywistości. Zdrowie jest w naszych rękach. Jeśli – mówiąc kolokwialnie – będziemy mieli gdzieś to, co dajemy swojemu organizmowi jako element napędowy – to biada nam. Prędzej czy później to się na nas zemści, a przecież tego nie chcemy. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, jakie mikroskładniki są nam potrzebne, aby tarczyca była zdrowa? Nie zaszkodzi solidna suplementacja.

Co suplementować?

Ekstra ważny jest jod. Powinno się go suplementować na przykład poprzez spożywanie płynu Lugola. Może nie jest on smaczny, ale za to naprawdę dla naszego organizmu potrafi zrobić bardzo dużo. Ważny okazuje się także selen. Może sobie kupić taki suplement w aptece. Jednak bardzo fajnym sposobem na zdrowe, naturalne suplementowanie selenu jest po prostu spożywanie orzechów brazylijskich. Nie są zdrowie i wystarczy jeden solidny orzech, aby mieć zaspokojoną ilość selenu na cały dzień. Sprawa z cynkiem ma się podobnie. Jeśli żywimy się zdrowo, jego dodatkowa sumplementacja jest po prostu zbędna. Jeśli natomiast podejrzewamy, że nasza dieta może nie do końca opiera się o wartościowe składniki, wtedy należy kupić sobie cynk – na przykład w tabletkach. To łatwe i nie wymaga od nas jakiś dużych nakładów finansowych.

Redakcja modnenewsy.pl