Pomysły na przedłużenie sukienki

Aby przedłużyć sukienkę wcale nie trzeba korzystać z fachowej pomocy doświadczonej krawcowej. W niniejszym artykule znajdą Państwo ciekawe pomysły na przedłużenie sukienki, dzięki którym będzie można stworzyć oryginalne i pomysłowe kreacje na każdą okazję.

Czy przedłużanie sukienek ma sens?

Wiele kobiet nie czuje się najlepiej w zbyt krótkich sukienkach, dlatego też aby zapewnić sobie odpowiedni komfort, można je umiejętnie przedłużyć. Dzięki kilku prostym trikom, można w kilka minut przedłużyć swoją ulubioną sukienkę bez posiadają wyjątkowych umiejętności krawieckich. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązania zwłaszcza, jak zamierza się wyrzucić starą sukienkę do kosza.

Czym najlepiej przedłużać sukienkę?

Aby w bezpieczny sposób przedłużyć sukienkę warto postawić na odpowiednie akcesoria. Jak łatwo się domyślić przy pracach krawieckich przydać mogą się odpowiednie nici, igła i ostre nożyczki do materiału. Wybór konkretnych akcesoriów krawieckich w dużej mierze zależy od tego, czym tak naprawdę chcemy przedłużyć sukienkę. Kobiety, które chcą postawić na eleganckie falbanki, muszą oczywiście rozejrzeć się za odpowiednim materiałem. Przy wielu kreacjach przydać mogą się także modne frędzle, wstążki albo koronki, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Aby całkowicie odmienić look sukienki warto postawić na materiał i dodatki w kontrastowym kolorze. Wybrane elementy można oczywiście wykorzystać nie tylko do przedłużania sukienki, ale również do ozdobienia nowego stroju. Ciekawy efekt można uzyskać na przykład ozdabiając sukienkę przy pasie albo przy samych rękawach.

W jaki sposób przedłużyć sukienkę?

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na koronki. Poprzez przyszycie transparentnej koronki bezpośrednio do dołu kreacji, można uzyskać niespotykaną lekkość i romantyczny charakter. Ciekawym pomysłem na przedłużenie sukienki, może okazać się na przykład wykorzystanie starej halki. Przy odcinaniu wybranego fragmentu koronki należy dokładnie upewnić się, czy wystarczy on na przedłużenie całej sukienki. Jeżeli nie posiadamy w domu maszyny do szycia, to można skorzystać z pomocy specjalnego kleju do tkanin. Na rynku dostępne są praktyczne taśmy, dzięki którym w kilka minut, można przedłużyć sukienkę.

Przedłużanie cekinowej sukienki

Nieco trudniejszym zadaniem jest przedłużanie cekinowej sukienki. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że wiele sukienek posiada zapas materiału na dole, po którego odwinięciu, można uzyskać sporo dodatkowych centymetrów. Po odwinięciu materiału, można podwinąć go ponownie na samym końcu. W ten prosty sposób, można przedłużyć sukienkę bez żadnego większego wysiłku. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych kobiet, które chcą, aby stara sukienka po przedłużeniu wyglądała tak samo.

Pomysły na przedłużenie sukienki z bawełny

Bawełniane sukienki co prawda są bardzo wygodne, ale po ich przedłużeniu, można zapewnić sobie jeszcze większy komfort. Ciekawym pomysłem może okazać się na przykład wykonanie eleganckiej falbanki, która jest w stanie przywrócić do życia nawet bardzo stare sukienki, które już dawno temu wyszły z mody. Przy odpowiednich dodatkach, można prostą sukienkę zamienić w oryginalną i niepowtarzalną kreację, którą zaskoczymy wszystkich swoich znajomych. Własnej roboty sukienka jest najprostszym sposobem na podkreślenie swojego indywidualnego stylu. Aby przedłużyć bawełnianą sukienkę warto skupić się w pierwszej kolejności na wycięciu odpowiedniego kawałka tkaniny. Najbezpieczniejszym wyborem jest użycie skrawka w kolorze sukienki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić także na kontrastowy materiał. Przed skorzystaniem z maszyny do szycia, warto dokładnie wyprasować wszystkie tkaniny, które posłużą do przedłużenia sukni. Ciekawym pomysłem może okazać się także zastosowanie kolorowej wstążki albo guzików ozdobnych. To właśnie dzięki tym prostym dodatkom, można w umiejętny sposób ukryć wszystkie miejsca szycia.

Redakcja modnenewsy.pl