Woda brzozowa i jej kosmetyczne właściwości

Sok z brzozy znany jest jako źródło wielu cennych dla zdrowia witamin oraz minerałów. Woda brzozowa może stać się dla nas wspaniałą sojuszniczką nie tylko w walce o zdrowie, ale i o piękny wygląd. Co warto wiedzieć na temat kosmetycznych właściwości soku z brzozy?

W jaki sposób można wykorzystać ten dar natury w codziennej pielęgnacji swego ciała?

Woda brzozowa to naturalny kosmetyk, który pomoże nam utrzymać skórę w dobrej formie, a jednocześnie poprawi wygląd naszych włosów. Woda brzozowa, będąca roztworem soku brzozowego i alkoholu etylowego, ma bardzo dobry wpływ na skórę naszej głowy, a przyrządzone z niej wcierki wpłyną doskonale na wygląd włosów oraz przyspieszy ich porost. Ten niezwykły kosmetyk może pomóc nam również w walce z łupieżem, stanie się też rewelacyjnym sojusznikiem wszystkich tych osób, które narzekają na zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów. Z wody brzozowej mogą też powstać toniki, które pozwolą nam skuteczniej pielęgnować cerę. W mocy tego kosmetyku można też korzystać w walce z takimi problemami, jakimi są piegi oraz przebarwienia.

Ochrona skóry

Woda brzozowa to jednocześnie skuteczne wsparcie dla tych, którzy mają problemy z cerą trądzikową oraz dla tych, którzy chcą zapewnić swej skórze możliwie jak najlepszą ochronę przed działalnością wolnych rodników. Powodów, dla których warto sięgnąć po ten naturalny kosmetyk, jest zatem wiele. Każdy z nas może dzięki niej w prosty sposób zadbać o swój wygląd oraz skutecznie rozprawić się z licznymi przypadłościami. Sok z brzozy oraz sporządzona z niego woda jest dzięki temu kosmetykiem, który wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Redakcja modnenewsy.pl