Jak powstrzymać proces starzenia się skóry?

Choć proces starzenia się skóry jest nieunikniony, to jednak istnieją kosmetyki, dzięki którym można go znacząco opóźnić. Poza wysokiej jakości kosmetykami warto także prowadzić zdrowy styl życia, chronić skórę przed słońcem i dobrze się wysypiać. Sprawdź, jakie czynniki wpływają na proces starzenia się skóry i co możesz zrobić, aby długo cieszyć się młodym wyglądem!

Chroń skórę przed słońcem

Przebywanie na świeżym powietrzu jest zdrowe i dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne nie jest zalecana, ponieważ może powodować udar, omdlenia i znacząco przyspiesza proces starzenia się skóry. Przy czym nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować z kąpieli słonecznych. Specjaliści podkreślają, że w okresie letnim najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. W tym celu należy unikać ekspozycji na słońce w godzinach od jedenastej przed południem do czternastej po południu, ponieważ wtedy promienie słońca są najsilniejsze. Jeśli już musisz wyjść na zewnątrz o tej porze, to użyj kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem SPF i unikaj odzieży wierzchniej, która nie zakrywa ramion, pleców i dekoltu. Dobrym pomysłem będzie także założenie czapki z daszkiem lub kapelusza. Takie działanie uchroni Cię przed poparzeniem, przebarwieniami i nadmiernym wysuszeniem skóry.

Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na kondycję skóry i jej wygląd. Jeśli nie dostarczysz organizmowi ważnych witamin i składników mineralnych, to Twoja skóra szybciej stanie się wiotka i mniej elastyczna. Jakie składniki odżywcze powinny się znaleźć w zbilansowanej diecie? Piękną i młodo wyglądającą cerę możesz uzyskać, jeśli wzbogacisz swoją dietę o witaminę A, D, E i K, a także witaminę C i witaminy z gruby B. W zdrowiej diecie powinna się znaleźć odpowiednia ilość surowych warzyw i owoców, produktów z pełnego ziarna, tłustych ryb, orzechów i nasion. Jednocześnie należy unikać produktów wysokoprzetworzonych oraz gotowych i ciężkostrawnych dań. 

Używaj dobrej jakości kosmetyków przeciwzmarszczkowych

Procesy starzenia się skóry nie zawsze są zależne od działań danej osoby. Utrata elastyczności może być też spowodowana niskim poziomem kwasu hialuronowego i kolagenu w organizmie. W takim wypadku warto sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które zawierają cenne składniki aktywne. Serum przeciwzmarszczkowe do cery dojrzałej zapewni Twojej skórze odpowiedni poziom odżywienia i widocznie spłyci zmarszczki. Wybrany przez Ciebie produkt musi być dopasowany do typu posiadanej cery i Twoich preferencji. Obecnie dużą popularnością cieszą się sera z kwasem hialuronowym i Pro-Xylane, czyli składnikiem aktywnym, który skutecznie koryguje zmarszczki, zagęszcza skórę i modeluje kontur twarzy. Takie produkty możesz stosować codziennie podczas porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ korzystnie wpływają na procesy regeneracyjne i przywracają skórze zdrowy wygląd.

Jeśli chcesz spowolnić procesy starzenia się skóry, to musisz o nią odpowiednio dbać. Profilaktykę przeciwstarzeniową warto wdrożyć już po ukończeniu 25 roku życia. W tym okresie produkcja kolagenu w organizmie stopniowo spada. Dlatego to ważne, aby chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i stosować dobrej jakości kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Materiał zewnętrzny

Redakcja modnenewsy.pl