Jak pielęgnować cerę suchą?

Twoja skóra jest tak sucha, że każdego dnia możesz dosłownie odrywać uwidaczniające się na niej, łuszczące się skórki? Niby nie jest to jakiś olbrzymi zdrowotny problem, ale jednak to właśnie ten stan twojej cery może być twoim największym kompleksem, przez który nigdy nie czujesz się w pełni atrakcyjnie. Co możesz z tym zrobić? Zamiast bezmyślnie sięgać po kolejne kosmetyki nawilżające, najpierw spróbuj zrozumieć swoją skórę. Odkryj jej zdolności i właściwości, a także i potrzeby. Poprzez zaznajomienie się z tymi tematami łatwiej ci będzie później ułożyć właściwą pielęgnację. Jak pielęgnować cerę suchą?

Jak pielęgnować cerę suchą?

Zwróć uwagę na rodzaj skóry

Każda skóra, niezależnie od jej typu, pokryta jest mnogą ilością gruczołów łojowych. Odpowiadają one za produkcję łoju, który w optymalnych dawkach jest czymś dobrym dla skóry. Chroni ją przed zewnętrznymi czynnikami, tworząc na niej delikatną tłustą powłokę. Jest dla niej niczym naturalny krem nawilżający. Sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku, gładka i wyraźnie odżywiona oraz dobrze nawodniona. Jeżeli tych gruczołów łojowych występuje na skórze mniej niż normalnie, oznacza to, że ma się do czynienia z cerą suchą. W przypadku natomiast, gdyby tych gruczołów było znacznie więcej, cera byłaby tłusta bądź problematyczna.

Jak pielęgnować cerę suchą?

Jak pielęgnować cerę suchą na co dzień?

Pielęgnując twarz skłonną do przesuszeń i podrażnień, warto zdecydować się na naturalne kosmetyki nawilżające. Dzięki temu, że mają one naturalny skład, wspierają naturalną ochronę skóry. Nie szkodzą jej, a na ogół pięknie ją pielęgnują. Skóra pod ich wpływem staje się wyraźnie lepiej nawilżona.

przyjaznadrogeria.pl

Redakcja modnenewsy.pl