Jak radzić sobie z uczuleniami po kąpieli? Sprawdź to

Bardzo dużo osób ma uczulenia po kąpaniu. Wychodzimy spod prysznica i całe ciało nas swędzi. To nie jest fajne. Przyczyn tego może być wiele. Najlepiej udać się do dermatologa, aby wykluczyć jakieś poważne przyczyny. Dermatolog może też doradzić nam zmianę pielęgnacji. Być może nie wiemy, ale naprawdę wiele z naszych kosmetyków ma fatalne składy. Tak naprawdę długie przebywanie w wodzie z mydlinami, gdzie dodaliśmy na przykład żelu pod prysznic o niezbyt dobrym składzie, może się okazać dla nas ciężkie jeśli chodzi o naszą skórę. Trzeba o nią dbać. W ogóle powinniśmy dbać o siebie samych, a my często postępujemy tak, że to woła o pomstę do nieba. Tak, jakbyśmy sobie w ogóle nie zdawali sobie sprawy z tego, że ciało i zdrowie mamy jedno. Nasze zdrowie jest dla nas ważne i to one powinno być kluczowe. Żyjmy więc tak, aby być z siebie zadowolonymi. Bądźmy zadowoleni, bo to tak naprawdę może prowadzić nas do szczęścia.

Uczulenia? Skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Uczulenia mogą się też brać na przykład z tego, że po prostu źle się odżywiamy i dużo w naszej diecie toksycznych składników. Taaak, jedzenie może być toksyczne. To bardzo przykre, że tyle składników może uczulać i tak naprawdę jesteśmy zdani na to, co jemy, a nie zawsze to, co wydaje nam się dobrym pożywieniem, w istocie nim jest. Wybierajmy mądrze to, co ląduje u nas na talerzu. Naprawdę – wiele wędlin na przykład ma silne konserwanty, saletry i inne rzeczy, które mogą wpływać na to, że będzie nas swędziała skóra. To jest bardzo złe, bo nikt nie chce chorować. Nikt nie chce czuć się pochłonięty przez toksyczne substancje. To wszystko powinno być z głową. To wszystko powinno być logiczne i poukładane. Wszystko powinno dziać się z głową. Walczyć z uczuleniami można poprzez zmianę diety.

Jakie kosmetyki wybierać, aby zminimalizować ryzyko uczuleń?

Przede wszystkim kosmetyki delikatne, z atestami. Mogą tu okazać się bardzo fajne kosmetyki naturalne. Jeżeli nasze zaufanie do niech jest kiepskie, można wybrać kosmetyki apteczne. Niestety są one bardzo drogie i nie na każdą kieszeń. Najprościej jest nie dopuścić do tego, aby jakieś złe uczulenia w ogóle miały miejsce. To akurat jest szalenie ważne. Nasze zdrowie powinno być dla nas najbardziej cenne. Dbajmy o to, co cenne. Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze i właśnie o nie powinniśmy dbać. Powinniśmy dbać o siebie i o to, co jest dla nas ważne. Powinniśmy też dbać o swoja rodzinę. Dobrym pomysłem jest też inwestycja w samo zbadanie wody, którą mamy w domu. Bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest ona chlorowana i ten chlor źle na nas działa. W końcu nie powinniśmy go przyjmować. On jest toksyczny dla nas. Nie powinniśmy się bawić w coś, co jest toksyczne. Żyjmy w zgodzie sami ze sobą i postępujmy tak, aby było nam dobrze. Dbajmy o swoje ciało, ale też o swój umysł, aby wszystko było doskonałe. Nie ma co postępować głupio.

Redakcja modnenewsy.pl