Modne spodnie damskie 2020

Już teraz mamy sporo informacji na temat trendów, które przyjdą do nas dopiero w przyszłym roku. Moda ciągle ewoluuje, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit, wynikający ze wzrastającej odwagi projektantów, którzy nie boją się już proponować ludziom kontrowersyjnych i ekstrawaganckich rzeczy przeznaczonych do noszenia na co dzień. Takie będą także modne spodnie damskie. Wśród nich pojawiają się istne eksperymenty, jakich nigdy wcześniej nikt nie widział. Czy się przyjmą? Czas pokaże. Z całą pewnością będzie jednak barwnie i fantazyjnie.

Spodnie typu cargo

Pierwszy model spodni na rok 2020 to te typu cargo. Model znany i powszechnie lubiany, który powrócił na rynek już latem. Teraz zostaje jednak uwydatniony, a wszystkie jego charakterystyczne cechy ulegają wyeksponowaniu. Kroje są znacznie luźniejsze niż wcześniej, a nogawki tak szerokie, że można się w nich niemalże zatopić. Nawet obwód w pasie nigdy nie trzyma się talii. Trzeba go ściskać paskiem, który bardzo często jest od razu wmontowany w spodnie.

Drugi trend może nie tyczy się samych spodni, ale całej stylizacji, w której one się pojawią. Główną rolę odegrają w niej dżinsy. Nie powinny być jednak zbyt obcisłe i dopasowane do ciała – nogawki mają być proste i muszą kończyć się tuż przed samą kostką. By wydobyć z nich nowoczesny charakter, wystarczy zestawić je z butami na średnim obcasie wykonanymi z delikatnych i cieniutkich paseczków. Stopa ma wyglądać niemalże na gołą. Opalony odcień skóry cudownie skomponuje się z głębokim błękitem dżinsu.

Modne kolory

Było już o krojach i całych połączeniach, więc czas omówić sobie najmodniejsze kolory na rok 2020. Bo modne spodnie damskie nie muszą być wcale idealnie skrojone czy wykonane z dżinsu. Forma i materiał przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, gdy pierwsze skrzypce zaczyna grać kolor – koniecznie ten pastelowy! Żywe i mocne barwy odejdą w przyszłym roku w niepamięć. Zostaną zastąpione przez delikatne, przygaszone kolory. Odcień pastelowego różu zrobi prawdziwą furorę. Spodniom w takiej barwie na pewno nie można odmówić oryginalności.

Ostatni już trend na rok 2020 jest związany z tym, czym projektanci interesują się ostatnio coraz bardziej, czyli ze zwykłą wygodą. Dżinsy wyglądają świetnie, ale bywają sztywne i niewygodne. Spodnie typu cargo sprawdzą się latem, jednak już zimą mogą okazać się zbyt chłodne. To dlatego projektanci i ich odbiorcy tak bardzo zakochali się w zwykłym dresie. Spodnie dresowe tak samo śmiało jak dziś będą noszone w 2020. Można je będzie zestawiać dosłownie ze wszystkim!

Redakcja modnenewsy.pl