Obiad dla dziecka

Każdy rodzic chce aby jego dziecko, było szczęśliwe. To oczywiste. Na pewno jednym z pierwszych kroków do szczęścia dziecka, jest najedzony brzuszek. Podobno głodne dziecko, to nie szczęśliwe dziecko. Nic trudnego w przyrządzeniu pysznego obiadu dla dziecka. Niestety, dzieci nie lubią monotonii, więc zwykły kotlet schabowy i ziemniaki nie zawsze przypadną mu do gustu. Z drugiej strony zapracowani rodzice, także nie mają codziennie czasu na przygotowanie skomplikowanego, dwudaniowego obiadu, choćby bardzo chcieli. Z pomocą przychodzą pomysły na szybki obiad dla dziecka.

Co zrobić, aby obiad powstał w 30 minut, oraz zasmakował dziecku?

Najłatwiejszym rozwiązaniem będą na pewno naleśniki. Wymieszanie paru składników i usmażenie tych cieniutkich placuszków nie zajmie nam dużo czasu, a każde dziecko na pewno ucieszy się na taki obiad. Z naleśnikami można także dużo poeksperymentować. Nie muszą one być podane tradycyjnie z cukrem czy dżemem. Dużą sławą cieszą się ostatnio naleśniki wytrawne, z warzywami, ze szpinakiem, czy białym serkiem. Na pewno każde dziecko ucieszy się z takiej propozycji. Innym pomysłem na szybki obiad dla dziecka może być makaron z sosem. Na rynku możemy znaleźć makarony z postaciami z bajek. Możemy kupić makaron dla fanów psiego patrolu, czy świnki Peppy. Wystarczy ugotować makaron według przepisu na opakowaniu, polać sosem, najlepiej z warzywami, aby było zdrowo i podać głodnemu maluchowi.

Wcześniejsze przygotowanie

Wiele rodziców praktykuje również przygotowanie obiadu dzień wcześniej, wprawdzie odgrzewane mięso nie smakuje najlepiej, ale za to z odgrzaniem zupy nie powinno być problemu. Zupa warzywna jest zdrowa i pożywna, a kiedy za oknem mróz dodatkowo rozgrzeje głodny brzuszek. Popularne są teraz bardzo zupy krem, z grzankami z czerstwego chleba, lub groszkiem ptysiowym, to także świetna propozycja dla dzieci, które nie lubią kawałków warzyw, czy na przykład pietruszki w zupie. Nic prostszego, ugotowane warzywa trzeba zblendować na gładką masę i podać z ulubionym dodatkiem.Fajnym pomysłem będzie także stary sposób naszych babć, czyli wekowanie posiłków, na pewno zaoszczędzimy wtedy wiele czasu. Obiady dla naszych pociech powinny być zdrowe i pełnowartościowe, nie znaczy to, że ich przygotowanie musi być czasochłonne i skomplikowane. Zdrowy obiad można zrobić w pół godziny, nie wkładając w to nadmiaru wysiłku. Najważniejszym aspektem jest to, aby w dziecku zaszczepiać chęc do warzyw i zdrowych posiłków od małego, wtedy na pewno nie będziemy mieli problemów z codziennymi posiłkami naszego malucha.

Redakcja modnenewsy.pl