Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Wizyta u fryzjera nie jest wcale niezbędna, jeżeli myślisz o rozjaśnieniu swoich naturalnych włosów. Spokojnie zrobisz to sama! Zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy i czasu, bo nie będziesz musiała inwestować w drogie zabiegi fryzjerskie, które często zresztą nie przynoszą optymalnych rezultatów. Odkryj najlepsze domowe sposoby na rozjaśnienie włosów. Jeśli któryś z nich na twojej głowie okaże się mało skuteczny, zawsze będziesz mogła wypróbować kolejne.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Pierwsza metoda, którą możesz kojarzyć chociażby z czasopism dla pań, polega na wykorzystaniu właściwości rumianku. Jest to jeden z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych przez kobiety domowych zabiegów. Metoda jest całkowicie naturalna, dlatego nawet jeśli nie doprowadzi ona do rozjaśnienia włosów, nie wywoła przy okazji żadnych skutków ubocznych, czyli nie uszkodzi ani nie zniszczy kosmyków. Przejdźmy jednak do samego zastosowania. Przygotuj sobie kilka torebek rumianku, zaparz je w jednym kubki i poczekaj kilkanaście minut, aż napar trochę wystygnie. Przejdź następnie do płukania włosów. Nad wanną wylej na nie całą miksturę (pod żadnym pozorem jej nie spłukuj!) i zostaw ją na włosach przez kilkanaście minut. Czas trwania zabiegu możesz nieco wydłużyć, jeśli zależy ci na jeszcze lepszych efektach. Następnie mieszankę musisz dokładnie spłukać. Cały proces potwórz po 3-4 tygodniach.

Miód na włosy

Rozjaśnianie włosów rumiankiem zazwyczaj sprawdza się u posiadaczek bardzo jasnych, niemalże białych kosmyków. Jeżeli zatem twoje pasma są ciemniejsze, niekoniecznie będzie to dla ciebie dobry zabieg – spróbuj zatem wypróbować inne domowe sposoby na rozjaśnianie włosów. Kolejny z nich bazuje na zwykłym miodzie. W przypadku tej metody przejmie on rolę maseczki do włosów. Tuż po umyciu głowy musisz wmasować go w całe pasma, robiąc to jak najdokładniej. Później owijasz włosy specjalnym czepkiem lub zwykłym ręcznikiem i czekasz ok. dwie godziny. Miód w tym czasie zdąży wspaniale przeniknąć we włosy. Po upływie godziny możesz go dokładnie spłukać i raz jeszcze umyć pasma naturalnym szamponem. Ten zabieg dodatkowo wpłynie na odżywienie pasm. Sprawi, że staną się one lśniące, błyszczące i pięknie nawilżone – rezultaty będą widoczne gołym okiem.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Może się niestety okazać, że te wszystkie domowe sposoby na rozjaśnienie włosów nie doprowadzą cię do pożądanych efektów. Wtedy pozostaje ci już tylko udać się do normalnego gabinetu fryzjerskiego. Zainwestuj w usługi sprawdzonego i doświadczonego profesjonalisty, a na pewno nie będziesz tego żałować.

Redakcja modnenewsy.pl