Jak naturalnie chronić się przed depresją?

W dobie rozwoju techniki i nauki okazuje się, że nie na wszystko jest lekarstwo. Nie ma go na wiele chorób dręczących współczesnego człowieka. Niektóre z nich nazywa się chorobami cywilizacyjnymi, jak na przykład depresję. Depresja należy do grupy zaburzeń psychicznych. Jak naturalnie chronić się przed depresją?

Jak można rozpoznać chorobę?

Przebieg choroby związany jest z zaburzeniem nastroju. Chorego charakteryzuje ciągłe przygnębienie, smutek, mała wiara w siebie, niskie poczucie własnej wartości, bezsens, pesymizm, poczucie winy i grzeszności. Osoba cierpiąca na depresję nie jest w stanie przeżywać radość. Nie byłaby szczęśliwa nawet wtedy, gdyby wygrała milion w totolotka. I bardzo chętnie zamieniłaby go na zdrowie i dobry nastrój. Gdyż chorego na depresję absolutnie nic nie cieszy. A nawet jest wprost przeciwnie, bo wciąż obawia się on czegoś niedobrego i pogorszenia sytuacji. A poza tym głębokiej depresji towarzyszą myśli samobójcze, co dodatkowo bardzo dołuje chorego. Są to myśli natrętne, nawracające, które są bardzo uciążliwe. W epizodach depresji występuje też bezsenność, a zwłaszcza nad ranem złe myśli nie pozwalają zasnąć. Zazwyczaj występuje brak apetytu spowodowany tym, że chory się martwi i jest załamany. Spowalnia się również koncentracja i zaburza pamięć. Do tego dochodzi nieustanne zmęczenie i brak siły na cokolwiek, często nawet na wstanie z łóżka i zabiegi higieniczne.

jak naturalnie chronić się przed depresją

Jak naturalnie chronić się przed depresją – spotkanie z psychiatrą

Na depresję najlepsze są leki przeciwdepresyjne, które przypisuje lekarz psychiatra. Jak również spotkania z psychologiem. Wiele osób poszukuje też informacji, jak naturalnie chronić się przed depresją? Oczywiście można się przed nią chronić, można jej zapobiegać na różne sposoby. Na przykład poprzez odpowiednie żywienie. W diecie nie może zabraknąć takich produktów, które wytwarzają serotoninę. Serotonina jest to hormon życia pospolicie zwana hormonem szczęścia. Warto więc wiedzieć, jakie produkty żywnościowe są najbardziej wskazane w przypadku tendencji do depresji. Do produktów tych należą ryby a zwłaszcza halibut, banany, awokado, ananas, pomidory, nasiona dyni i słonecznika, jaja, kakao, kawa, pełnoziarniste pieczywo, gorzka czekolada, ryż a zwłaszcza brązowy, kasze, warzywa a zwłaszcza zielone, makaron z pszenicy a zwłaszcza tz. durum, prawdziwe masło, mięso z kurczaka i indyka, muesli owocowo-jogurtowe, orzechy, sery żółte i białe, fasola i inne warzywa strączkowe. Drugim ważnym naturalnym lekiem jest systematyczny ruch. Lecz najważniejszym lekiem, który może polepszyć zdrowie psychiczne i fizyczne jest samokontrola, czyli unikanie stresu i pośpiechu. Stres i nieustanny pośpiech, czyli pęd życia jest najgroźniejszym trucicielem ludzkiego organizmu. Oczywiście oprócz wyżej wymienionych są także zioła, które poprawiają nastrój, wyciszają i uspakajają.

jak naturalnie chronić się przed depresją

Redakcja modnenewsy.pl