Biżuteria wieczorowa – różne odsłony ozdób

Biżuteria wieczorowa to sposób na dodanie blasku stylizacji. Występuje w różnych odmianach, ostatnio zaś – ze względu na swoją oryginalność – szczególną popularnością cieszą się ozdoby ręcznie robione.

Nie od dziś wiadomo, że każda nawet najbardziej elegancka kreacja wymaga odpowiedniego dopełnienia w postaci dodatków. Oprócz butów czy torebki prym wiedzie pod tym względem biżuteria wieczorowa. Kategorie jej to wiele różnych ozdób w wielu stylach i wykonanych nie tylko ze srebra czy złota, ale także z innych materiałów, które po nadaniu im odpowiedniej formy potrafią zachwycić nawet najbardziej wybredne osoby. W takich nowościach, jeśli chodzi o biżuterię wieczorową, specjalizują się firmy wytwarzające biżuterię ręcznie.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego to nie wszystko

Wieczorowa biżuteria przez długi czas kojarzyła się z blaskiem, i to w znaczeniu dosłownym. Na topie były wieczorowe dodatki z różnego rodzaju odbijającymi światło kryształkami (jak chociażby Swarovskiego) i szkiełkami. Dziś biżuteria wieczorowa to także blask, którego dodaje ona kreacji swoją formą. I tak biżuteria artystyczna jest wykonana często z takich materiałów jak mosiądz (na przykład w sposób niezwykle oryginalny i niepowtarzalny połączony z formowanymi z naturalnego jedwabiu kwiatów). W ręcznie robionej wieczorowej biżuterii nawet kryształy i szklane koraliki występują w trudnym do podrobienia wydaniu. Mają różne kolory i tworzą bardzo fantazyjne kompozycje. Mosiądz uformowany w różne kształty (kwiatowe czy gwiezdne) występuje także w połączeniu z takim kamieniami jak opal czy akwamaryn. Spektakularnie i zupełnie inaczej w stosunku do biżuterii produkowanej seryjnie wyglądają także tradycyjne perły czy właśnie kryształki Swarovskiego umieszone w wyrafinowanej oprawie. To odkrycie uroku tych biżuteryjnych elementów na nowo.

Naszyjniki, kolczyki, bransoletki – jak je dobrać do kreacji

Biżuteria wieczorowa to: bransolety, kolczyki, pierścionki, naszyjniki, broszki, spinki, wianki czy tiary (te dwa ostatnie elementy to znakomity sposób na wyróżnienie się). Wybierając poszczególne elementy, musimy wziąć pod uwagę to, jaki fason ma nasz strój, tak by biżuteria nie była ukryta na przykład pod rękawem, a została dostatecznie wyeksponowana. Szczególne znaczenie ma rodzaj dekoltu czy długość rękawa. Istotne jest także to, jak zdobna jest kreacja. Im bardziej błyszcząco, im więcej aplikacji na materiale garderoby, tym biżuteria powinna być skromniejsza.

Biżuteria wieczorowa to sposób, by naprawdę poczuć się wyjątkowo. Większe szanse mamy na to, gdy wybierzemy ozdoby robione ręcznie i niepowtarzalne. W dobie szerokiej dostępności różnych dóbr, oryginalność jeszcze bardziej jest w cenie.

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.