Domowe sposoby na odkwaszenie organizmu

Warto zdawać sobie sprawę, że rozwój cywilizacyjny przyczynił się do tego, że znaczna większość osób niestety nie zwraca uwagę na swoją codzienną dietę. W ten sposób ludzie przeważnie spożywają posiłki mające charakter kwasowy. Ponadto bardzo szybki styl życia sprawił, że zdecydowana większość ludzi sięga po przetworzone produkty powodujące zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej. Obniża się przez to pH. Z kolei płyny ustrojowe znajdujące się w organizmie oprócz moczu i kwasu żołądkowego będą miały także alkaliczny odczyn. Jakie są zatem domowe sposoby na odkwaszenie organizmu?

Cytryna i inne kwaśne owoce

Warto zdawać sobie sprawę, że w odkwaszeniu organizmu mogą pomóc przede wszystkim produkty naturalne. Należy wśród nich wymienić limonki czy cytryny. Z kolei ich kwaśny smak będzie pochodził od organicznego kwasu cytrynowego, który jest rozkładany w przemianach metabolicznych do dwutlenku węgla oraz wody. Ponadto wykazuje bardzo silne działanie zasadotwórcze.

Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że świetnym rozwiązaniem na początek dnia będzie woda ze świeżym sokiem z cytryny. Rekomendowane jest jednak po jego wypiciu wypłukanie jamy ustnej, aby kwas cytrynowy w żaden sposób nie przyczyniał się do erozji szkliwa. Należy także pamiętać, że bezpośrednio po spożyciu kwaśnych napojów nie powinno się myć zębów. Zalecanie jest poczekanie przynajmniej 10 minut.

Ponadto cytrusy, a także wyciskane z nich soki warto dodawać systematycznie do jedzenia. Doskonałym przykładem mogą być koktajle, soki, a także sosy sałatkowe. Trzeba również zaznaczyć, że właściwościami alkalizującymi charakteryzują się również inne owoce cytrusowe. Należy do nich zaliczyć grejpfrut. Wspomniany owoc nie jest powinien być jednak jedzony codziennie przez przedstawicielki płci pięknej ze względu na duże oddziaływanie na gospodarkę hormonalną.

Panie mogą jednak bez żadnego problemu zastąpić grejpfruta koktajlem z porzeczek i jeżyn. Kwaśne owoce będą dostarczały zdecydowanie największą ilość witaminy C, jak wiadomo jest ona bardzo istotnym antyoksydantem, który wspomaga odtruwanie organizmu.

Wiesz co to wiek metaboliczny? Jeżeli nie, sprawdź tutaj

Odkwaszanie organizmu ziołami

Warto wiedzieć, że w trakcie kuracji odkwaszającej rekomendowane jest także picie różnego rodzaju naparów ziołowych, a także herbatek z następujących surowców: skrzyp polny, imbir lekarski, mniszek pospolity, rumianek pospolity, kminek zwyczajny, melisa lekarska, mięta pieprzowa, ostropest plamisty, szałwia lekarska, aspalat prosty, fiołek trójbarwny, pokrzywa zwyczajna.

Usuwanie pestycydów z warzyw i owoców

Warto mieć świadomość, że jedzenie zwiększonych ilości produktów roślinnych będzie wiązało się z ryzykiem przyjęcia nadmiaru zanieczyszczeń. Należy także zaznaczyć, że bardzo duża liczba z nich może mieć charakter kwasowy, albo prowadzić do powstawania wspomnianych związków w organizmie.

Zdecydowanie najlepszą opcją będzie wybieranie owoców, a także warzyw z ekologicznych upraw. Jak wiadomo nie zawsze będzie to możliwe. Rekomendowane jest zatem zastosowanie domowych metod na usunięcie pestycydów z ich powierzchni. Warto mieć świadomość, że sama woda nie będzie w stanie zmyć zanieczyszczeń. Konieczne będzie użycie popularnych kuchennych składników. W jaki sposób możliwe będzie pozbycie się pozostałości środków ochrony roślin, a także innych zanieczyszczeń.

Warto w tym celu zastosować kąpiele produktów, których zadaniem będzie zniszczenie bakterii. Nikogo nie powinien oczywiście dziwić fakt, że woda może stać się mętna.

Odkwaszanie organizmu zakwasem buraczanym

Świetnym rozwiązaniem, by wspomóc odkwaszenie organizmu będzie codzienne spożywanie kiszonek. Doskonałym przykładem mogą być ogórki, kiszona kapusta czy buraki. Buraki można bez żadnego problemu jeść z surówkami czy sałatkami. Część osób podejmuje nawet decyzję o wyciśnięciu soku z wspomnianego warzywa.

Nie wszyscy mają świadomość, że buraki wykazują się działaniem odtruwającym, alkalizującym czy wspomagającym pracę nerek czy przewodu pokarmowego. Warzywa zawierają także w swoim składzie bardzo silnie działające barwniki antocyjanowe.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak schudnąć w tydzień? Zobacz, czy jest możliwe tutaj

Redakcja modnenewsy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.